Amasya İtimat

İLÇEMİZİN ÜLKEMİZ TARIMINA AÇILAN KAPISI…

İlçemizde uzun yıllar Zirai İlaç ve Tarım Alet Makinaları Bayiiliği yapan Sabri ve Kadir Şenel kardeşler tarafından 2013 yılında kurulan SERANET SERACILIK firması ülkemiz tarımına katkı sağlamaya devam ediyor.
Kurulduğu günden bu yana, ülkemizin çeşitli illerinde ÇELİK KONSTRÜKSİYON SERA KURULUMU yapan firma, Tarım Bakanlığı ve Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında hazırladığı projelerle göz dolduruyor.
Daha önce Samsun’da Karadeniz Bölgesinin Tek Çatıda En büyük serasını kuran firma, bu seferde AMASYA’ da bir ilki gerçekleştirdi.
2022 Yılı içerisinde hazırlanan projelerde, %95 proje başarı oranı ile bir ilke daha imza atan SERANET SERACILIK firmamızın son olarak AMASYA ilimzde  daha önce eşi benzeri olmayan, ilimizde tek olan sera projesi hem yatırımcısını, hem de ilgili makamları oldukça memnun etti.
Firma Yatırım Danışmanı Mehmet Volkan Şenel ile yaptığımız görüşmede, projelerin büyük bir titizlikle, bölgenin iklim şartlarına göre hesaplandığını, müşterilerin istekleri doğrultusunda yüksek kalitede, her türlü kar ve rüzgar yüküne dayanıklı, ve üreticisini oldukça memnun eden seralar inşaa ettiğini, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını, ayrıca geçen yıl yaşanan kar yağışı kaynaklı sera yıkımlarında kendilerinin kurduğu bir tek seranın bile yıkılmadığını, ve ilçemizden ülkemizin diğer illerine açılan kapısı olmaktan gurur ve onur duyduklarını söyledi.
Ayrıca Şenel  2023 yılı içerisinde de, yine Devlet destekli projelere imza atmak isteyenleri firmalarına beklediklerini, beraber ülke ekonomisine ve tarımına katkı sağlamak istediklerini ekledi.
Hibeli ve ya hibesiz sera projeleri için firmaya 0539 842 04 05 – 0544 475 51 54 – 0532 591 18 30 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.
Bizler de tasovagen.tr ailesi olarak ilçemizin parlayan yıldızı SERANET SERACILIK ailesini ve ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Ekle