İlçemizin Almanya’daki gururu Ressam Ocak’tan Resim sergisi

İlçemize bağlı Kumluca köyü doğumlu ressam Osman Ocak geçtiğimiz yıl bulduğu yeni bir resim tekniği ile Avrupa’da ve resim sanatı dalında gündeme damgasını vurmuştu.

Bu  doğrultuda kuarotörü ile büyük ajanslarla çalışma yapmakta olan Ocak’ın yeni resim
tekniği Kültür Çağlayanı dergisi ve uluslararası yayın yapan bir çok dergide haber yapılmıştı.
Ocak gazetemize 17 Ağustos 2017 günü yaptığı açıklamada “Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşıyorum. Umarım sanat dünyasına bir Taşovalı olarak ismimi yeni tekniğimle yazdıracağım. 30 yıldır resim sanatı ile uğraşıyorum çalışmalarımla iddialıyım.” şeklinde açıklama yapmıştı.
Avrupa’daki gururumuz Ressam Osman Ocak, Almanya’nın Hanau kentinde muhteşem bir sergi açılışı ile resim severler ile bir araya geldi.
Ocak’ın Resim sergisi 16 Eylül 2018 Pazar günü saat 16.00’da gerçekleşti. Serginin onur konukları arasında; Hanau kenti Belediye Başkanı Axes Weiss Tiel, Türkiye Temsilcisi Frankfurt Konsolos Yardımcısı Kadir Orhun Poyraz, Hanau kenti Kültür Başkanı Beçte Funk, Yabancılar Meclisi Başkanı Yılmaz İlhan, Almanya basını ve sanatseverler katıldı.
Hemşehrimiz Osman Ocak’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BİYOGRAFİSİ:

1963 yılında ilçemize bağlı Kumluca (Buladan) köyü doğumlu olup, ilkokulu Kumluca’da, ortaokul ve liseyi Tasova’da okudu. Evli ve iki çocuk babası olan Ocak, 1989’da Almanya’ya yerleşti. Küçük yaştan beri sanat ile iç içe olan Ocak beş kitap olacak kadar şiirleri ve hikaye denemeleri mevcut. Resim sanatı ile otuz yıldır uğraşıyor ve  iki  resim sergisi açtı. Resim sanatında soyut resimler çalışıyor ve kendine ait resim yapma tekniği ile gündeme geldi. Renkleri lastik ip ile birbirleriyle çarpıştırarak resimler yapıyor.

Ocak kendinden bahsederken: “Sanatta yenilik ve yaratıcılık ile sanatın daha cok gelişeceğine inanırım, yasam felsefem sanat ruhu ile yaşamak.”

Yorum Ekle