İlçemize İnternetevi Açılıyor

İlçemiz Kaymakamlığı ile Türk Telekom A.Ş. arasında internet evi kurulmasına ilişkin protokol gereğince ilçe halkının ve özellikle öğrencilerin ücretsiz faydalanacağı internet evi açılmasına yönelik çalışmalar başladı.

    İlçe merkezinde bulunan Hüseyin Altun Pasajının üst katında açılacak olan internet evinin mobilya türü ihtiyaçları monte edilmiş olup, 20 adet bilgisayarda getirilerek kurulumuna başlandı. İşletmeciliğini Taşova Kaymakamlığı’nın yapacağı internet evinde tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak yararlanabilecekler.
    İlk etapta bilgisayar masalarının montajı yapıldığı öğrenilirken, Kaymakam Özkan Demirel yaptığı değerlendirmeyle, yapılan bu çalışmaların bilgisayar okuryazarlığını ve internet kullanımını artırmaya yönelik olduğunu, bu proje ile Taşova’da internet kullanımını yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedeflediklerini belirtti. İnternet imkanının daha kısıtlı olduğu taşra ilçelerinde bilgi seviyesini yükseltmek, o bölgedeki insanlarımızın ve öğrencilerimizin internet kullanmalarını yaygınlaştırabilmek öğrencilerin ödev yaparken bilgiye daha kolay ulaşabilecekleri bir hizmet sunma amacında olduklarını söyledi.

Yorum Ekle