SINAV DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçemizde Sınav Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 İlçemizde TEOG VE YGS sınav değerlendirme toplantısı yapıldı.

Müftülük konferans salonunda yapılan değerlendirme toplantısında 8. Sınıflarda ilçe genelinde yapılan dört deneme ve 1. Dönem yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçları ve 12. Sınıf YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) deneme sınavları ile son üç yılın sonuçları değerlendirildi.

Kaymakam Engin Uysal “Bu eğitim öğretim yılında yapılan sınav sonuçlarına göre analizlerimizi değerlendirerek her zaman bir adım ileriye nasıl gidebileceğimizin derdinde olduk ve bundan sonra da bu böyle devam edecektir.

Öğrencilerin aldığı sonuçların aynı zamanda okulların başarısı olduğunu, her okulun bu sonuçlara bakarak durumunu değerlendirmesi gerektiğini ve  eğitim öğretim çalışmalarının da buna göre planlanması gerekiyor.

Okullarda yapılacak planlamalarda akademik eğitim kadar sosyal etkinliklere de yer verilmesi gerekiyor. Çünkü öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini tamamlamalarında sosyal aktiviteler büyük önem taşıyor. Bu nedenle, öğrencilerimizin akademik yönlerini geliştirecek eğitimlerin yanında, sosyal, bedensel ve kültürel gelişimlerini de destekleyecek, ilgi ve yetenekleri, potansiyel farklılıklarını ortaya çıkarabilecek sosyal etkinliklerin arttırılarak çeşitlendirilmesi gerekiyor. Yine sevindirici bir örnek olarak Alpaslan İÖ Okulumuz özel okulları çıktığımızda TEOG 1 de Amasya il birincisi olmuştur. İnşallah bu güzel örnekleri artırmak istiyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberSAHİBİNDEN SATILIK İŞ YERİ
Sonraki haberTAŞOVA ANADOLU LİSESİNDEN ERBAA HUZUR EVİNE ZİYARET
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581