İLÇEMİZDE KİMLİK PAYLAŞIMI SİSTEMLERİ (KPS) VE ADRES KAYIT SİSTEMİ (AKS)


 İLÇEMİZDE KİMLİK PAYLAŞIMI SİSTEMLERİ (KPS) VE ADRES KAYIT SİSTEMİ (AKS)

                             HAKKINDA MUHTARLARA SEMİNER VERİLDİ


  Amasya Nüfus Müdürü Mustafa Metin Yalçın, Adres kayıt sisteminin doğru ve düzenli tutulması, kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştıracaktır”dedi.
Mustafa Metin Yalçın, Müftülük  Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında, merkez mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Yalçın, muhtarlara yönelik konuşmasında, Nüfus hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için halkla ilişkilerimizi düzenlemek ve halkın bu hizmetlere katkısını sağlamak amacıyla gerekli girişimlerde bulunmamız gerekiyor. diye konuştu. Adres kayıtlarının doğru ve düzenli tutulması için muhtarlardan daha aktif çalışmalarını isteyen Yalçın, şunları kaydetti:
Adres kayıt sisteminin doğru ve düzenli tutulması, vatandaşlarımızın işlerini daha rahat yürütebilmesini sağlamaktadır. Karşılaştığımız aksaklıklar hem kurumlarımızın hem de vatandaşlarımızın zor durumlarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Kurumlarda işlem yapılırken, vatandaşlarımızın doğru adres vermesi gerekmektedir. Adres değişikliği durumlarında, sistemde değiştirilmeyen adresler, vatandaşlarımızın kurumlarda işlem yaparken çeşitli sorunlarla karşılaşmasına neden olmaktadır. Bizler bu konuda sorunlarla karşılaşmamak için muhtarlarımızla birlikte çalışıyoruz.
Muhtarlarımızdan, adres kayıt sistemine şifreleriyle girerek kişinin gerçekten verdiği adreste oturup oturmadığını teyit etmesini ve sisteme girmeden elden belge vermemesini istiyoruz.”

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.