Amasya İtimat

İlçemizde Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Sevinci

İlçemizde Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Sevinci

İlçemizde açılan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, yeni eğitim öğretim yılında hiçbir eksiği kalmadan öğrencilerini beklemektedir.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün, 31/05/2022 tarihli yazısı ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 21/06/2022 İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıya istinaden, Taşova İlçesi Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi (Kurum Kodu 118144), “Özel Program ve Proje Uygulayan Okul” olarak belirlenip “FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI” uygulanmasına karar verilmiştir.

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, konuyla ilgili verdiği bilgilendirme konuşmasında;

“1975 yılında eğitim-öğretime başlayan Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni eğitim-öğretim yılına “Proje Okulu” olarak başladı. Okulumuz, “İlçemizde Sınav Puanı İle Öğrenci Alan İlk Nitelikli Okul” oldu. İlçemiz orta okullarında eğitim-öğretim gören başarılı öğrencilerimizin eğitim alacağı bir kurum haline geldi.

Fen Lisesi türünde üniversiteye hazırlık çalışmalarının daha yoğun yapıldığı, etüt odalarının oluşturulduğu, düzenli YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)’na hazırlık deneme sınavlarının yapıldığı, sosyal aktivitelerde ön plana çıkan bir eğitim kurumu haline geldi.

Öğrencilerimiz ile bireysel özel ders çalışmalarının yapıldığı, dışarıdan YKS’ye hazırlık anlamında hiçbir yardım almadan, müdürlüğümüzün tüm imkanlarından faydalanacağı bir ortam oluşturuldu.

Bundan sonra öğrencilerimizin il dışına çıkmasına gerek kalmadan, iyi bir üniversite için bütün hazırlıklarını yapacağı bir okulumuz var. Velilerimizin, keşke şöyle de olsaydı, diyebileceği hiçbir eksik yönü kalmamıştır.

Proje okulumuzda kalitenin ve niteliğin düşmemesi için yıllık 30 öğrencilik kontenjan belirlenmiştir.

Okul müdürlüğü tarafından, eğitim-öğretimin başladığı ilk haftalarda okul içi Seviye Belirleme Sınavı yapılacaktır. Bu sınavın sonuçlarından ve de öğrencinin LGS’de Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden aldığı puanlardan yola çıkarak “Fen Bilimleri” ve “Sosyal Bilimler” grupları olarak iki kategoride değerlendirilecek ve çalışmalardaki yoğunluk buna göre belirlenecektir.

Proje okulundaki öğrencilerin pansiyondaki kalacağı yerler ile diğer öğrencilerin kalacağı yerler ayrı olacaktır.

Pansiyonda kalan öğrencilere belletmen öğretmenler tarafından akşam etütleri verilecektir.

Taşova İmam Hatipliler Derneği (TAŞİMDER), LGS’deki puanlara göre “Yüzde Beşlik Dilime Giren Öğrenciler” ile “İlk tercihini yüzde beş ile yüzde on beş aralığında okulumuza yapan öğrencilere aylık 500 TL burs verecektir.

Ayrıca Proje Okulumuzun dışında, Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümü de 68 öğrencilik kontenjanıyla eğitim öğretime devam edecektir. Burada da Seviye Belirleme Sınavı veya diğer adıyla “Hazır Bulunuşluk Sınavı” yapılacak, sonuçlara göre seviye şubeleri oluşturulacak, bu öğrencilerimize de zaten yıllardır yapılmakta olan deneme sınavları aralıksız yapılacaktır.

Yapılan bu tür çalışmalar anında okulun resmi web sitesinde ve sosyal paylaşım sitelerinde velilerimizle paylaşılacak, önerileri değerlendirilecektir.

Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, bütün öğrencilerimizi yeni eğitim öğretim yılında kaliteli ve seviyeli eğitim merkezi olarak sizleri bekliyor.” Dedi.

Yorum Ekle