İLÇEMİZDE ÜÇ OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ülke genelinde uyguladığı ”Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında Taşova’da başarı elde eden Alpaslan İlk ve Ortaokulu, Özkan Ağış İlkokulu ve Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olmak üzere dört okul temiz ve hijyen olduklarını simgeleyen beyaz bayrak almaya hak kazandılar.

Beyaz Bayrak alan okulları ziyaret edip kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer “İleriki yaşlarda başımıza gelen sağlık problemlerinin temelinde beslenmemizden tutun temizlik alışkanlıklarımıza varıncaya kadar yaşadıklarımızın  etkisi vardır.

Temennimiz her okulun beyaz bayrak almasıdır. Bizim asıl görevimiz çocuklarımızı sağlıklı ortamlarda yetiştirmektir. Biz çocuğumuzun sadece akademik başarıyla değil diğer branş ve durumlarda da başarılı olmasını istiyoruz.

Sadece el yıkama alışkanlığını toplumumuza kazandırabilirsek hastalıkları büyük ölçüde önlemiş olabiliriz.

Bugün bizim temel harcamalarımızdan birisi de sağlık harcamalarıdır. Sağlık harcamalarını azaltmak ve bu konuda tasarruf sağlamak istiyorsak  hasta olduktan sonra tedavi etmekten daha öte insanların hasta olmasını engelleyici tedbirler almamız gerekir” dedi.

Yorum Ekle