Amasya İtimat

İLÇEMİZDE CEHALETİN CANINA ‘’OKUYORUZ’’ PROJESİ

İlçemiz Kaymakamı Engin Uysal ‘’Cehaletin Canına Okuyoruz Projesi’nin başladığını söyledi.
Kaymakam Uysal konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk toplumu olarak okuma noktasında ciddi sorunlarımızın olduğu bilinen bir gerçektir. Okuma küçük yaşlarda edinilmesi gereken bir alışkanlıktır. Yapılan araştırmalarda çıkan sonuçlar Ülke olarak kitap okuma konusunda ne kadar geride olduğumuzu göstermektedir.
Projedeki amaçlarının okuma alışkanlığının yaşam tarzı haline getirilmesi ve yaygınlaştırılması, öğrencileri, velileri ve toplumun tüm kesimindeki bireyleri kitap okumanın yararları ve kazanımları hakkında bilgilendirmek, onlarda konuyla ilgili farkındalık sağlamaktır.
Bu proje ile Kaymakamlığımız tarafından temin ettirilen yaklaşık 30 bin kitap okullarımıza dağıtılacak ve kütüphanesi olmayan okullarımıza kütüphane yapılacak, okullarımızda okuma kulüpleri oluşturulacak, Taşova’nın Okumuşları Okuyanlarıyla buluşturulmaya devam edilecektir.
Ayrıca Kitap Şenliği ve Okuma Yarışması düzenlenecek ve ödül olarakta Çanakkale gezisi düzenlenecek. İlçemizde bulunan kahvehaneler ve Devlet hastanesine okuma salonları oluşturulup kitap desteği sağlanacak ayrıca okullarda ve evlerde okuma programları düzenlenerek her ailenin bir okuma saati olması ve süreklilik arz etmesi için gayret edilecektir. İdarecilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, anne ve babaların konuya destek vermesiyle hem okullarda sabahları 20 şer dakika hem de evlerde ailenin durumuna göre yarımşar saat kitap okuma saati uygulamasını inşallah yaygınlaştırmak istiyoruz.” dedi.

nlCT

n8bdx

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.