İLÇEMİZ İŞ DÜNYASINDAN AFRİN OPERASYONUNA TAM DESTEK

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun ve Yönetim Kurulu üyeleri, Zeytin Dalı Harekatına tam destek verdiklerini dile getirdi.

1992 Yılında askeri araca yapılan Terör saldırısında Şehit düşen, Şehit Astsubay İbrahim Torun’un da kardeşi olan Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Her şehit haberinde yüreklerinin bir kez daha yandığını belirtti. Harekata katılan askerlerin başarılı olmasını istediğini, Harekatın başarıyla tamamlanacağına inançlarının tam olduğunu, Terörün bitirilmesi konusunda çalışıldığı için mutlu olduklarını, şehit yakınları olarak terörün bitmesini istediklerini söyledi. Torun, gerekirse ben de cepheye giderim. Yeter ki bir daha şehit haberi gelmesin istiyoruz. Türkiye’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı terörle mücadelede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vatanımızın bekası için alınan tüm kararları destekleyeceklerini ve her zaman malımızla, canımızla, her şeyimizle askerimizin ve devletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Zeytin Dalı Harekâtı’nın Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, kendisi ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için yapıldığını söyledi.
Süleyman Torun, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin maksadının bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek olduğuna vurgu yaptı. Taşova İş dünyası olarak Türkiye’nin güvenliğini korumak için devlet tarafından alınan kararın arkasında olduklarını söyleyen Torun, “Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Zeytin Dalı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur” dedi.
Masum insanları katleden ve Türkiye’nin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalınamayacağını ifade eden Süleyman Torun, Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye’nin, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiğini söyledi. Yapılan operasyonda sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterildiğine dikkat çeken Torun, “Bu hassasiyetimizi Fırat Kalkanı operasyonunda da göstermiştik. Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi. Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış oldu” diye konuştu.
Torun, şunları söyledi: “Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Her üç büyük siyasi partimize de 15 Temmuz’da olduğu gibi, ülke menfaati için gösterdikleri ortak ve kararlı duruşları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Taşova iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Tarihi şan ve zaferle dolu olan aziz Türk ordumuzun sınırlarımızda bulunan terör örgütlerine ve destekçilerine yönelik olarak ülkemizin bekası için yaptığı Afrin operasyonunda Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun, dualarımız onlarla.” dedi.Haber : Taşova.com

Yorum Ekle