İLÇEMİZ HÜNERLİ ELLER KADIN KOOPERATİFİNE DESTEKLER SÜRÜYOR

31 Aralık 2020 tarihinde ilçemizde kurulan ve ilçemizin ilk kadın kooperatifi olan  Hünerli Eller Kadın Kooperatifine destekler devam ediyor. 8 girişimci kadınla kurulan kooperatifte kadınların bu büyük girişimlerine destek olmak için ülkemizin hemen hemen her yerinden gelen yardımlar, Taşovalı kadınlarımıza ekonomik anlamda büyük faydalar sağlamaktadır. Bu kapsamda kooperatifimize Samsunlu Avukat Gürhan Özcan  tarafından 1 ton taze bezelye hibe edildi. Geçen hafta gönderilen bezelyelerin bir kısmı İlçemiz Halk Pazarında satıldı geri kalanı da Nur AVM tarafından satın alındı.

Kooperatif Başkanı Avukat Emine Özcan  Özdemir  ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan açıklamada; ”Kadın girişimine, kadınların iş gücü piyasasında olabilmesine en büyük kapıyı açan kooperatifimize verdikleri bu büyük destekten ötürü Avukat Gürhan Özcan’a yüklü bir miktar bezelye alımı yaparak bizden en baştan beri desteklerini esirgemeyen Nur AVM’ye ve Halk pazarındaki standımıza gelerek bizleri destekleyen tüm Taşovalılara teşekkürlerimizi sunarız. ”  denildi.
Başka bir ilden olmasına rağmen ilçemiz üretici kadınları tarafından kurulmuş olan kooperatifimize verdiği destekten ötürü gazetemiz adına bizler de Avukat Gürhan  Özcan’a ve kooperatifimize desteklerini sürdüren Nur AVM’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Yorum Ekle