İLÇE MİLLİ EĞİTİME ANLAMLI ZİYARET

İLÇE MİLLİ EĞİTİME ANLAMLI ZİYARET


Taşova Gazetesi Genel Yayın Editörü Ahmet GÜNAYDIN ve www.haberamasya.com Editörü Sezgin ÜNSAL, 15 Şubat 2011 Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY ile görüşen gazeteciler Taşova’da eğitim, kültür ve sanat alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlimizde ve İlçemizde Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ’ün öncülüğünde yürütülen “65 Bin Dev Öğrenci Projesi” kapsamında yürütülen çalışmalarla birlikte İlçe Kaymakamımız İbrahim Halil ŞİVGAN öncülüğünde başlatılan “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu Projesi” ve diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öncelikle Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde çalışmaları sürdürülen okullardaki fiziksel donanım ve iyileştirme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.


Sayın Kaymakamımızın başkanlığında İlçe Proje Kurulu ve Okul Müdürleriyle bugün bir toplantı yaptıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Atasoy, şu ana kadar yürütülen çalışmaları birlikte değerlendirdiklerini belirtti. Özellikle “65 Bin Kitap Kafe ve 65 Bin Dev Öğrenci Kartı” çalışmasıyla ilgili bilgi verdi, çalışmaların bitmek üzere olduğunu, proje kurulu üyeleriyle birlikte Kitap Kafe için düzenlenmekte olan mekanda yerinde incelemelerde bulunduklarını belirtti. Ayrıca 65 Bin Dev Öğrenci Projesi İl Proje Kurulu’nun önerisi doğrultusunda kendisi başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından hazırlanmakta olan “Amasya Şairleri Seçme Şiirler Antolojisi” hakkında da bilgi veren Atasoy, bu alandaki çalışmaların da sonuna yaklaşıldığını ifade etti.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz genel olarak, İlçemizde eğitim, kültür, sanat ve sosyal etkinlikler alanında yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Gazeteci Sezgin ÜNSAL ve Ahmet GÜNAYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY’a bir nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirterek, İlçemizin eğitim, kültür, sanat ve tanıtımına yaptığı katkılardan ve yürüttükleri özverili çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ettiler.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.