İL DERNEĞİ 15. FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR, 8 TAKIMIN 6’sı TAŞOVALI

2020 Pandemi Öncesi 14.Dernekler arası futbol turnuvasının Finali oynanmıştı. Pandemiden sonra  hasretle  bu turnuvanın başlaması  bekleniyordu
.
Amasya İl Derneği Başkan Vekili ve aynı zamanda Turnuva Komite Başkanı İlyas Kavlak gelinen süreci değerlendirdi ve Turnuva ile ilgili Kamuoyuna bir mesaj verdi. Başkan Kavlak Mesajında şunları dile getirdi .
” Değerli Hemşerilerimiz Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bizler Amasya İl derneği olarak Hemşerilerimizin birliği ve beraberliğine yönelik güzel kazanımların olduğu aşikar olan Dernekler arası futbol turnuvasının 15.sini 2021 yılı son günlerinde başlatacağız. Öncelikle bugüne kadar turnuvanın başladığı günden ve 15.si düzenlenene kadarki süreçte bu geleneğin düşünülmesi ve yaşatılması adına emekler veren dernek yönetimlerimize katılım sağlayan derneklerimizin temsilcileri ve futbol takımlarında oynayan gençlerimize yönetimim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum .Malumunuz Pandemi illeti pek çok sevdiklerimizi aramızdan aldı. Sokağa çıkamaz olduğumuz günleri yaşadık. İnşallah insanlığı tehdit eden bu  hastalık son bulur. Diyeceğim odur ki, Pandemi Derneklerimizi de vurdu. Katılım sayımız 8 Köy derneğimizle sınırlı kaldı. Çok dernek temsilcilerimiz bize ulaşarak pandeminin yaralarını sarmaya çalışıyoruz inşallah bir sonraki turnuvada beraberiz dediler. Katılım az olması belkıde turnuvayı bizde erteleyebilirdik. Ancak Hayatın normale dönmesine katkı sunması durumları müsaıt olan Köylerimizin katılımı ile 15..Geleneksel futbol turnuvamızı yapma kararı aldık.Hayırlı solsun inşallah .Hayırlara vesile olsun. Katılım durumuna göre   uygulamamız TEK DEVRELİ LİG USULU müsabakalar şekliyle oynanmasına ve alınan puan durumlarına göre  oluşacak sıralama ile  1.2.3.’ lerimizi belirleyeceğiz. Şimdiden takımlarımıza başarılar dilerim.
Turnuvamıza Katılım sağlayacak olan;
1-ULUKÖY KÖYÜ DERNEĞİ
2-DAMUDERE KÖYÜ DERNEĞİ
3-ÇAKIRSU KÖYÜ
4-YAYLADİBİ KÖYÜ DERNEĞİ
5-KUMLUCA KÖYÜ DERNEĞİ
6-BORABOY KÖYÜ DERNEĞİ
7-DERELİ KÖYÜ DERNEĞİ
8-SARIMEŞE KÖYÜ DERNEĞİ
Futbol takımlarımız katılım sağlamışlardır.
TURNUVAMIZ Kağıthane Belediyesi ilçesinde oynanacak olup,
SAHA YERİ VE TURNUVA Başlama tarihimiz ile ilgili kesin bilgileri Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşacağım.” dedi.
HABER / SALIH TURGUT www.amasyahaber.com / Sevdamiz Amasyatv

Yorum Ekle