İKİ YIL SONRA OKUL SEVİNCİ…

2017 yılında öğrenci azlığı nedeni ile eğitim ve öğretime kapatılan turistik köyümüz Boraboy İlkokulu 2 yıl sonra yapılan törenle okuluna kavuştu.

İstanbul’da faaliyet gösteren Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğince start alan ve Boraboy Muhtarlığı ve ilçemiz Kaymakamlığının katkıları ile  onarımı tamamlanan ilkokul 4 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleştirilen bir törenle hizmete girdi.

Açılışa; Belediye  Başkanı Bayram Öztürk, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Belediye   daire amirleri, öğretmen ile öğrenciler ve köy halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende, Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Gökçe, köy Muhtarı İzzet Öz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’in konuşmalarının ardından okul öğrencilerinin şiir ve oyun gösterileri sunuldu. Plaket takdimine geçildi. Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Gökçe’ye plaketini Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, köy muhtarı İzzet Öz’e plaketini Belediye Başkanı Bayram Öztürk verdi. Kurdele kesimi ile devam eden tören, Boraboylu bayanların hazırladığı yöresel yemek ikramıyla son buldu.

Yorum Ekle