Amasya İtimat

İKİ TAŞOVALI CHP İL YÖNETİMİNE GİRDİ..

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya olağan kongresi 17 Eylül 2023 Pazar günü YAMPAŞ BÇ salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra gündemdeki maddeler tek tek icra edildi. Genel kurula tek aday olarak giren Turgay Sevindi yaptığı konuşmada;

”Geçmişin ilhamı ve tecrübesiyle, hatalarımızdan da dersler çıkararak demokratik, adil ve güvenli geleceğimizi kurmak için ikinci yüzyılımıza girdiğimiz bugünlerde, içinde bulunduğunuz salonda tarihi önemde bir adım atmak üzere toplandık. Ülkemiz çok zor günlerden geçmektedir. Hukuk devleti ilkesini umursamayan, temel hak ve özgürlükleri ihlal eden, insan haklarını çiğneyen, demokratik değerleri rafa kaldıran bir iktidar anlayışı yüzünden ülkemiz, ekonomik krize sürüklenmiştir. Halkımız yoksullukla, açlıkla, pahalılıkla, zamlarla baş başa bırakılmıştır. İktidar sahipleri, ekonomik buhranın oluşmasındaki sorumluluklarını unutturmak için sürekli gündem değiştirme çabası içerisine girmektedir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs sonrasında Amasyamız’da oyumuzu artırmamıza rağmen ülke genelinde istediğimiz sonuçlara maalesef ulaşamadık. Kimseyi yok saymayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Bu düşüncelerle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Turgay Sevindi seçimde kullanılan 248 oydan geçerli 244 oyun 239’u alarak yeniden il başkanlığına seçilirken, Boraboy beldesinden Taşovalı Veteriner Hekim Gökhan Savaş Ünay ve Şeyhli köyünden Özkar İnşaatın sahiplerinden Abbas Öztürk yeni yönetime girdiler.

Yorum Ekle