İki Öğrenciye Avrupa Kapılarını açtılar..

Taşova Yüksel Akın MYO öğrencileri Danimarka, İsveç ve Almanya’da staj yapıp çalışacaklar.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir, Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu’nu dereceyle bitiren Hüseyin Külçe ve Hümeyra Güler’in ERASMUS projesini gerçekleştirmelerine vesile oldu..

İki öğrencinin başvurusu sonrası 6 ve 12 aylık Avrupa’da çalışma hayalleri de gerçek olacak.

Taşova MYO Birincisi Hüseyin Külçe, ERASMUS projesini kazandık ama önemli olan Avrupa da bir ülke ve şehirde çalışabilecek ve kalabilecek yerleri bulabilmekti. İki aylık uğraşlarımızda kimse bir sonuç alamayınca kendisinden destek istediğimiz Kasım Alper Özdemir ağabeyimiz de bir hafta içinde bizim bu hayalimizi gerçekleştirmemize vesile oldu. Allah razı olsun; dedi..

Almanya’da staj ve altı aylık iş imkanına kavuşan Hümeyra Güler ise İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir’i dernek binasında ziyaret ederek teşekkür etti..

Hümeyra Güler; Kasım Ağabeye bize bu fırsatı sunduğu için çok teşekkür ediyorum. Yeni ülke ve yeni şehirler ile kariyerimize güzel başlangıç yapmamıza vesile oldu; dedi.

Kasım Alper Özdemir ise öğrencilere başarılar dileyerek projenin gerçekleşmesine vesile olan Almanya’dan Koçtim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Koç ve İsveç Malmö’den Bilal Karabudak’a teşekkür etti.

Yorum Ekle