İHH’dan Un Kampanyası

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Taşova Temsilcisi Fatma Sobacı   Bayırbucak Türkmenleri için un kampanyası başlattıklarını söyledi.

Suriye’deki iç savaş içerisinde, dışarıdan Rusya’nın müdahale etmesinin ve özellikle sivillere saldırıda bulunmasının insanlık adına utanç duyulacak bir durum olduğunu kaydeden İHH Taşova temsilcisi Sobacı “Müslümanların üzerine, evine, mescidine, ekmek fırınına ve hastanelerine, hatta yetimhanelerine gökten yüzlerce bomba düşüyor.

Sınırımızın hemen dibinde diğer Müslüman kardeşlerimiz gibi Suriye Türkmenleri ve Bayırbucak Türkmenlerinin resmen yok edilmek isteniyor. Bu millet buna asla izin vermeyecektir.

Bin yıllık ata toprağını savunan kardeşlerimize bugün biz, tam da şu zamanlarda destek çıkmak zorundayız. Bu bizim inanmışlığımızın, tarihimizin, ahde vefamızın her şeyden öte kardeşlerimizin gereğidir.

Taşova İHH olarak Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimiz için bir ay sürecek un kampanyası başlattık.Bu kampanyamıza tüm vatandaşlarımızı destek olmaya davet ediyoruz”dedi.

Yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız 0538 0595 122 nolu telefonla irtibat kurabilirler.

Yorum Ekle