HÜNERLİ ELLER KOOPERATİFİ PAZAR YERİNDE STANT AÇTI

İlçemizde geçtiğimiz ay kurulan Hünerli Eller Kadın Kooperatifi  yönetim kurulu sekiz kişilik ekiple ilk standını açtı.

Taşova Kaymakamlığı öncülüğünde  “Kadınlar için bir şey yapmamız lazım” fikriyle yola çıkan 8 kadın, Hünerli Eller Kadın Kooperatifini faaliyete geçirdiler.

Tamamen kadınlardan oluşan kooperatif köy ve kırsalda yaşayan kadınların ürettikleri ürünleri satmalarına yönelik çalışmalar yapıyor. Kurulduktan kısa bir süre sonra stant açan, kooperatif aracılığıyla, kadınların evlerinde yaptığı sabundan muma, iğne oyasından masa örtüsüne, makromeye, çeyiz takımlarına, bez bebek imalatından yaş ve kurutulmuş sebze üretimine, konserveden reçele, seramikten çantaya kadar sayısız el işi ve tarımsal ürünü, “Biz Yaptık” sloganıyla, sanal marketler başta olmak üzere alışveriş merkezlerinde satışa sunmaya hazırlanıyorlar.

Hünerli Eller Kadın Kooperatifi  Avukat Emine Özcan Özdemir, “Aktif olarak sosyal sorumluk projelerinde her daim yer aldım. Daha önce dernek tecrübelerim  olmuştu. Yaklaşık 3 ay önce Taşova Kaymakamlığı aracılığıyla Kaymakam Bey’in ricası üzerine Taşova ilçemizde oluşan kadınların yöresel ürünlerini pazarlamada bir sıkıntılarının olduğu konuşuldu. Bu gündeme getirildi. Yaklaşık 1 ay öncesinde kooperatifimiz kuruldu ve tescil edildi” dedi.

3 Eylül 2020 Perşembe günü sabahın erken saatlerinde kurulan standın açılışına; ilçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Genel Meclis Üyesi Duran Yeter ve vatandaşlar katıldılar.

Yorum Ekle