Amasya İtimat

HIRKA-I ŞERİF CAMİİ’NDE KUTLU DOĞUM

Amasya İl Derneği’nin düzenlediği ve bu yıl 3.sü gerçekleşen Peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V.) efendimizin doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum etkinliği Hırka-ı Şerif Camii’nde kalabalık bir topluluğun katılımıyla gerçekleşti.
Amasya İl Derneği’nin öncülüğünde yapılan etkinliğe Orman özü Köyü ve Tekke Köyü derneği’de katkıda bulundu. Medya Tv’nin de çekimleriyle destek verdiği program öğle namazının ardından okunan Kur’an-ı kerim ve ilahiler eşliğinde devam etti ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimizin eşyalarının bulunduğu sergi misafirler tarafından gezilip ardından tavuklu pilav ve ayran dağıtılarak sona erdi.

Kutlu Doğum etkinliğine ADEF Genel başkanı Turan Sayar,  Amasya İl Derneği Başkanı Ahmet Ergül, Ormanözü Köyü Dernek başkanı Yasin Ak, Tekke Köyü Dernek Başkanı  Hasan Sevran, Amasya İl derneği eski başkanlarından Birol Gegin, Karsavul Köyü Dernek Başkanı, şair-yazar Sami Aslan, Bağcılar Meclis Üyesi ve Devre Köyü Dernek Başkanı Uğur Özübek,  Dernekler Muhasibi Sabri Genç, Adef Gençlik Kolları Başkanı Zafer Polat, Cafer Aktaş, Aslan Sarıkaya, Yunus Aslan, Bayram Karapelit, İsa Güler, Cafer Polat ve Turgay Ünsal katıldılar.
Haber: S.ASLAN

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.