HER ŞEY AMASYA İÇİN OLDUĞUNA GÖRE

Sevgili Amasyalı dostlarım, sevgili okurlar,
Bildiğiniz üzere, 2013 yılında İstanbul fes hanede ilk defa bir Amasya günleri etkinliği yapıldı.
Bu etkinlik bazı Amasya derneklerini ikiye bölmüş gibi görünse de, aslında bu etkinlikle bir ilkede daha imza atılmış oldu.
İstanbul fes hanede yapılan bu zor ve meşakkatli işi düzenleyen, yine İstanbul da bulunan kısa adı ASDEF olan Amasya dernekler federasyonudur.

Sevgili dostlar, hani hep deriz ya, her şey Amasya için,” evet” gerçekten, yapılan her şey Amasya için ve Amasyalılar için olmalı, bence bu etkinlikte öyle olmuştur. Amasya ve Amasyalılar için güzel ve kalıcı olmuştur.
Başta da belirttiğim gibi, bu etkinlik bazı Amasya derneklerinin başkanlarını kızdırmış olsa da, ASDEF bu işten başarılı bir şekilde yüzünün akıyla çıkmıştır.
Bu yüzden ASDEF Başkanı, Sayın İsmail AKTAŞ beyefendiyi ve yönetimini kutluyorum.
Değerli dostlar, bizler İstanbul’daki Amasyalılar olarak, dernekçiliği ne kadar bilmesekte, dernekçilikte bayağı bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum.

Ama birde şu kişisel çekişmelerimiz olmasa yok mu? İşte o zaman gerçekten Amasya ve Amasyalılar için mükemmel bir şeyler yapılabilecektir diye düşünüyorum.
Birde bu etkinliğe destek veren Federasyonumuz ve bu etkinliğe ev sahipliği yapan derneklerimiz oldu.
Sevgili dostlar,
Sevabıyla günahıyla bu etkinliği yapma kararı alan ASDEF başkanı Sn; İsmail AKTAŞ
Son dakikada olsa, İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan Amasya derneklerini ziyaret etme kararı alır.
Bunun içinde ilk olarak Amasya Taşova Gürsu köyü dernek başkanı, Sn; Birol GEGİN’İ ziyaret eder.
Sayın GEGİN, Bu ziyaretin geç oluğunu düşünsede, söz konusu Amasya olunca durum değerlendirmesi yapmak için, Eyüp’te bulunan Amasya dernek başkanlarını toplatıya çağırma kararı alır.

Bu dernekler, Merzifonlular, Beke köyü, Keçi köyü, Oyma ağaç köyü, Küçük köy, Dip hacı köyü ve Gürsu köyü, Dernek başkanları, Sayın GEGİN’İN çağırımıyla kendisinin başkanlığını yaptığı Gürsu köyü dernek lokalinde bir araya gelirler.
Yapılan durum değerlendirilmesi sonucu ortak bir karar çıkar. Bu etkinliğin Amasya ve Amasyalılar için çok önemli olduğunu ve destek olmasakta, köstekte olmayacakları fikriyle sona erer.
Bu değerlendirmeyle Gürsu köyü dernek başkanı Birol GEGİN ev sahipliği yapmayı kabul eder.
Diğer yandan kısa adı TAŞDEF Olan, Başkanlığını Mahir DOĞRU’NUN Yaptığı Taşova Dernekler Federasyonu ziyaret eden İsmail AKTAŞ, TAŞDEF İN de desteğini alarak bu etkinliği yapmış oldu.
Böylece İstanbul da, bir ilke daha başarıyla imza atılmış oldu.
Her şey Amasya ve Amasyalılar için olduğuna göre, ben bir kez daha ASDEF ve ona destek olan bütün dernek başkanlarını kutluyor, emeği geçen herkese saygılar sunuyorum…

Şair- Yazar ; Sami ASLAN-

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.