HER CADDEDEN İŞ  MAKİNESİ  SESİ YÜKSELİYOR.

 

 

Belediyeciliğin en zor tarafı alt yapı  çalışmalarına başlamaktır.

30 Mart 2014 Mahalli idareler seçimlerinde aday adaylarının birinci söylemi alt yapı  ( Atık su ve Kanalizasyon) ve doğalgazın ilçemize gelmesi  idi.

Seçimler sonrası Belediye Başkanı Bayram Öztürk çalışmalara başladı, 30 Nisan 2015 Perşembe günü  12 metre uzunluğunda doğal gaz boru yüklü  traylerler Belediye fen işleri alanına indirilmişti. Yaklaşık 50 kilometre uzunluğunda döşenecek olan  doğal gaz hattının  ilk kazmasını Belediye Başkanı Bayram Öztürk 11 Haziran 2015 Perşembe günü vurdu.

İlk çalışma Yemişen mahallesi Beşir Efendi caddesinde başlayan doğalgaz çalışmalarının 1. Etabın  sonuna yaklaşıldı. 2.5 kilometrelik çelik hat, 15 kilometrelik polyester   ana hat ve 5000 metrelik bina bağlantıları tüm hızı ile sürüyor. Bir yanda doğal gaz çalışmaları sürerken vatandaşlarda evlerine doğalgaz bağlatmak için harekete geçti

 

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR.

Elektrik hatlarının yer altına alınması  ,beton direkler yerine kablosuz aydınlatma direklerinin dikilmesine  2010 yılında başlanmış ve ara verilmişti. Sanayi mahallesi hastane yolunda   elektrik hatlarını yer altına alma ve kablosuz aydınlatma direklerinin dikilmesi  çalışmaları devam ediyor.

Bir yanda doğal çalışmaları bir yanda elektrik hatlarının yer altına alınması , bozulan yolların bakımı için belediye ekiplerini  aralıksız  çalışmaları ve her mahalle   çalışan   iş makineleri  Taşova’yı adeta büyük  bir şantiyeye  dönüştürdü.

Her belediyenin korkulu rüyası olan alt yapı çalışmalarına  başlayan ve hızla devam ettiren  belediyemize ve çalışan ekiplerimize başarılar diliyoruz.

IMG_6990 IMG_6991 IMG_6992 IMG_6993 IMG_6994 IMG_6996 IMG_6997 IMG_6998 IMG_6999

 

Yorum Ekle