Amasya İtimat

HAYVAN PAZARINDAKİ SATIŞLAR DURGUN

          HAYVAN   PAZARINDAKİ   SATIŞLAR   DURGUN

           Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda kesilmek üzere ilçemiz hayvan pazarına getirilen kurbanlıkların satışları bir hayli durgundu..


       6  Kasım 2011 Pazar günü  başlayacak olan Kurban Bayramı’nda vatandaşlar, kurbanlık satın almak için Hayvan Pazarına  akın ediyor. Yoğun kalabalığın olduğu hayvan pazarından  çoğu eli boş döndü.Hayvan pazarında  küçük baş hayvanların fiyatları 500 ile 800 TL  ,büyük baş kuranlıklar ise 2500 ile 800 bin TL arasında alıcı bekledi.Hayvan pazarının gözdesi “minik”adlı 400 kiloluk tosun  göz  doldu. Elleri ile beslediği kınalı kurbanlıklarını getiren bayan satıcılar dahi 3 gün içerisinde satarım ümidi ile kurbanlıklarıyla  geri döndü.

     İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de, kurbanlık satan vatandaşları uyararak; ilçe içinde taşınan hayvanlarda “Menşei Şahadetnamesi”, ilçe dışından gelenlerden ise , “Sağlık Raporu ve Menşei Şahadetnamesi”  olmalıdır  dedi.Ayrıca   büyükbaş hayvan keserek kurban vecibesini yerine getirenler, kurban edilen sığırın kulak küpesini, mutlaka İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerektiğini belirttiler.

      

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.