HAYIR ÇARŞISI DUALARLA AÇILDI

 

1975 yılında ilçemizde  Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği adı altında kurulan, erkek ve kız öğrenci  yurtları ile hizmet veren  dernek  6-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Hayır Çarşısı” adı altında bir kermes düzenledi.

Kermesin açılış konuşmasını Kurs Müdürü Aziz Yazıcı yaptı.Yazıcı konuşmasında ;”Geleneksel hale gelen kermesimizde  vatandaşımızın ve özellikle bayanlarımızın hazırlamış olduğu el emeği göz nuru eserlerden  elde ettiğimiz gelirler, erkek ve kız yurtlarımızda bulunan  toplam 100 öğrencimizin  eğitimlerine harcanıyor. “dedi.

Ahmet Aydınlı’nın Kur’an-ı kerim tilavetinden sonra, Ahmet Bozaslan’ın duaları ile kermesin açılış kurdelesi kesilerek  hayır çarşısı  misafirlerle gezildi.Daha sonra misafirlere yemek ikram edildi.

Erkek ve kız yurtları yararına düzenlenen kermeste; Ev yapımı tatlıdan yaprak sarmaya, yazmadan el işi yatak örtüsü pike takımlarından mobilyaya, çocuk bay ve bayan kıyafete kadar çok zengin bir ürün çeşidi öğrenciler yararına satışa sunuluyor.
6 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’de eski buğday pazarı meydanında açılışı yapılan  kermese ;  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Mustafa Tümer, AK Parti İlçe Başkanı  Tekin Sobacı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KERMES KERMES (1) KERMES (2) KERMES (3) KERMES (4) KERMES (5) KERMES (6) KERMES (7) KERMES (8) KERMES (9) KERMES (10) KERMES (11) KERMES (12) KERMES (13) KERMES (14) KERMES (15) KERMES (16) KERMES (17)

        

Yorum Ekle