HASTANEMİZ UZMAN DOKTOR BEKLİYOR..

30 Mayıs 2008 günü ilçemiz Devlet hastanesinde göreve başlayan Genel cerrahi uzmanı Dr. Rıfat Piyade’nin geçtiğimiz günlerde ilçemizden ayrılması ile 1 uzman hekimin kaldığı hastanemizin durumu vatandaşları üzüyor.

Duyarlı bir vatandaşımızın gazetemizin 19 Nisan 2016 Salı günü yayınlanan Taşova Devlet Hastanesi ile ilgili uzman doktor konusunda Cumhuriyet Halk Partisi ilimiz milletvekili Mustafa Tuncer’in   sorunu meclise taşıma haberi üzerine , iktidar milletvekili M. Naci Bostancı’ya çekmiş olduğu faksı sizlerle paylaşmak istiyoruz:

”Sayın milletvekilimiz,

Taşova Havadis gazetemizde milletvekili Mustafa Tuncer TBMM’DE Hastane konusunda konuştu haberine hem sevindik, hem üzüldük.

Bir muhalefet milletvekili hemşehrimizin Taşova’nın sorununa olan duyarlılığına sevindik.

İşleriniz yoğun olabilir Sn. Bostancı partinize en çok oyu veren bir ilçenin hastane gibi bir sorununa duyarsız kalmanıza üzüldük.

Merkez ve 63 köyü ile Taşova Hastanemizin Kadın doğum, çocuk, cerrah uzman ihtiyacımızın ivedi olarak halledilmesini arz ediyoruz.

Taşovalı bir vatandaş”

Hastanesinde uzman doktoru olmayan, vatandaşları tedavi için Erbaa, Amasya, Samsun’a gitmek zorunda bırakılan bir ilçede canlılık olur mu?. İlçemizin bu önemli sağlık sorununun Amasya milletvekillerimiz aracılığı bir an önce giderilmesini talep ediyoruz.

Taşovamızın sorunlarını dile getiren, çare arayan her vatandaşımıza da ilçeseverlik ve duyarlılıkları için gazetemiz adına teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle