Hastanede Yangın ve Kurtarma Tatbikatı

 

Taşova İlçe Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı.
Tatbikat, UMKE ve Taşova  Belediyesi itfaiye ekiplerince gerçekleştirildi.
Tatbikatta senaryo gereği, hastanenin dahiliye servisinin bulunduğu 2. katta elektrik kontağından çıkan yangında küçük çapta bir patlama meydana geldi. Elektrikler kesilerek hastane afet planı doğrultusunda başhekimin talimatlarıyla yoğun dumandan etkilenen dahiliye servisinde yatan hastalar ve personel tahliye edildi.
Yangına daha etkin bir müdahale ve kurtarılmayı bekleyen yatalak hasta ve diğer yaralıların tahliyesi için itfaiye ve UMKE ekiplerinden yardım alındı. Yaralıların tahliyesinin ardından itfaiye  ekipleri yangına müdahale etti.
Tatbikata ilişkin gazetecilere açıklama yapan, Taşova  Devlet Hastanesi Başhekimi Ferruh Çam “Nerede ve ne ölçüde olacağı önceden bilinmeyen can ve mal ile halkımızda derin ve unutulmayan yaralar açan doğal afetlere karşı toplum ve kurumsal olarak hazırlıklı olmalıyız.

Bu nedenle hastanemizde deprem ve yangın gibi afet risklerine hazırlıklı olunması bakımından kurumlar arası işbirliği halinde icra edeceğimiz tatbikat ile hasta , yaralı ve personel tahliyesi kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağı denetlenmesi eksikliklerin görülmesi ve bu işlemlere bilinçli olarak müdahale edilmesi amaçlanmıştır”dedi.

Yorum Ekle