HASTANE BAŞHEKİMİ NEDEN GİTTİ?

      

 

 


2010 yılında göreve başlayan Devlet Hastanesi Başhekimi Dâhiliye Uzmanı Timur Orhanoğlu istifa ederek gitti.


 


Uzmanlığı, insanlığı, dürüstlüğü ile ilçemiz halkının kalbinde taht kuran Timur Orhanoğlu sessiz sedasız bir şekilde gönderildi. Göreve başladığı süreden itibaren farklı uygulama ve polikliniği ile tedavi için diğer hastane yollarında kalan hasta ve yakınlarını kazanan, bir ilki gerçekleştirerek, reklam ve afişlerle ilçemiz devlet hastanesinin varlığını kanıtladı.


 


Başhekim Timur Orhanoğlu’nu diğer tabip arkadaşları ile uyumluluğu, bilgi aktarımı ve köy hasta ziyaretleri ve tanıtım gezileri ile bir farkındalık oluşturmuştu. Yetki ve görevi gereği hastane içerisindeki sağladığı düzenlilik uygulamaları hasta ve yakınlarını memnun ederken, birilerini rahatsız etti.


 


2001 yılında hizmete giren ve 10 yılda 12 başhekimin değiştiği, uzman doktor yokluğu nedeniyle bir dönem sağlık ocağına dönüşen hastanemizde Başhekim ve Dâhiliye Uzmanı Timur Orhanoğlu iz bırakarak gitmek zorunda kaldı.


 


Hasta ve yakınları Dâhiliye Uzmanı Timur Orhanoğlu’nun gönderilmesine anlam veremediklerini dile getirerek: “Hastanemize iyi bir Dâhiliye Uzman Doktoru atandı, kalbimizi kazandı. Bu mutluluğu yaşatmayanlar, boşalan Dâhiliye polikliniğine dâhiliye uzmanı atanması için aynı işgüzarlığı gösterecekler mi?  Bunun takipçisi olacağız” dedi.


 


Başhekimlik görevine yeni atanan hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru Ali Rıza Kanra’yı kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.


 

Yorum Ekle