Amasya İtimat

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisine yoğun ilgi..

Şehit Himmet Aydemir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla düzenlenecek iki ayrı etkinliğin ilki düzenlendi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında 1 Haziran 2023 Perşembe günü saat 14.00’de Halk Eğitim Merkezi salonunda Genel yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Taşova’da Halk Eğitim salonunda açılan sergi 6 Haziran Salı günü saat 14.00’e kadar ziyaret edilebilecek.

Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslar vasıtasıyla özellikle okul çağını bitirmiş bireylerimizin  farklı sosyal alanlara sevk etmek amaçlı düzenlenen kurslarda el emeği göz nuru bir birinden güzel eserler sergileniyor.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasından sonra  Şehit Himmet Aydemir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Bol açılan el sanatları sergisinde tel kırma, el ve makine nakışı, iğne oyası, yakma sanatları gibi bir çok dalda sergi açtıklarını söyledi.

Saat 14.00’de başlayan törene; Kaymakam Ahmet Gökcecik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer daire amirleri, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çoğu bayanlardan oluşan davetliler katıldı.

Kursları bitiren vatandaşlarımıza diplomaları taktim edildikten sonra serginin açılışı yapılarak sergi gezildi.

5 Haziran 2022 Pazartesi günü ise Uluköy beldesinde saat 11.00’de Yıl sonu sergisinin açılışı yapılacak.

Yorum Ekle