Amasya İtimat

Halil Çetin Kimdir ?

Taşova Sanayi Mahallesinde 1996 yılında temeli atıldıktan sonra 22 yıldır ilçemize hizmet eden Sanayi Mahallesi Halil Çetin camiine ismi verilen hemşehrimiz Halil Çetin’i vefatının 25.yılında rahmetle anarken, eski albüm ve resimleri arşivini açan eşi Nuriye Çetin’e de teşekkür ediyoruz.

1944 Güvendik / Herizdağ doğumlu Halil Çetin, ilçemizin ilk turizm mezunları arasında. İlk ve orta okulu Taşova’da okuduktan sonra liseyi Ankara Otelcilik ve Meslek Lisesinde üstün başarı ile tamamlayıp 1966-67 yılında İsviçre’de Otelcilik üzerine Üniversite tahsilini yaptı. Türkiye İstanbul Çınar Oteli ve İzmir Efes Otellerinde çalıştıktan sonta davet üzerine Almanya Sigen’de 11 yıl şef garson ve yönetici olarak görev yaptı. İyi bir Fenerbahçe ve memleket sevdalısıydı.

Babası Abdurrahim, annesi Hanife, kardeşleri Esma Özdemir, Mehmet Çetin, Remzi Çetin, Besim Çetin.

Kayınpederi Tarım Koop. Müdürlerinden Kasım Özdemir ve kayınvalidesi Havva Özdemir.

Eğitim ve öğretime önem veren Halil Çetin’in bir okul yada cami yaptırma istediği eşi ve ailesi tarafından Taşova Belediyesi tarafından tahsis ettirilen alana yaptırıldı.

Halil Çetin camii temel atma törenine Prof.Dr Ramazan Ayvallı, dönemin Kaymakamı Ali Kazgan, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İlçe Müftüsü Ali Aslan ve Milli Güreşci İsmet Atlı katılmışlardı.

İlçemize böyle bir camii kazandıran merhum Halil Çetin’i rahmetle anarken ailesinede teşekkür ediyoruz.

Mekanı cennet, ruhu şad olsun.

Yorum Ekle