Güvenilir ve Sorunsuz Kan Saklamak için Cooler Med

Kan muhafazası, acil durumlarda kan ihtiyacının karşılanması noktasında önemlidir. Özellikle bazı hastalıklarda kritik öneme sahip kan nakli, çoğunlukla daha önce stoklanmış kan üzerinden gerçekleştirilir. Bu ise kanın, yetkili kişilerce uygun sıcaklıklarda saklanmasını zorunlu kılar. Cooler Med aşı dolabı, kan muhafazasının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Kan Saklama Koşulları Nelerdir? Cooler Med Kan Saklama Dolapları Ne İşe Yarar?

Kan saklama koşulları, hayati öneme sahip kan ürünlerinin muhafazasının doğru yapılması adına çok önemlidir. Bu bağlamda, kan saklama koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • 2-6 derecede saklanmalıdır.
  • 2 derece, kan saklama noktasında alt limittir. Bu sıcaklık, alyuvarların hemolize olmasını önler.
  • Kan bağışından sonra ilgili kan ürününün raf ömrü 35 gündür.
  • Kan, sıcaklık kontrollü saklama alanlarının dışında, 30 dakika kalabilir.
  • Kan muhafazası, yetkili isimler tarafından yapılmalıdır.

Kan muhafazasının, yukarıdaki hususlara uygun şekilde yapılması çok önemlidir. Soğuk zincir içerisinde değerlendirilen kan için soğuk zincirin bozulması, kanın verileceği hastanın sağlığının olumsuz etkilenmesi olarak yorumlanmalıdır. Coolermed kan saklama dolabı, kan ürünlerinin uygun sıcaklıklarda saklanmasını olanaklı kılar.

Coolor Med ile Taze Dondurulmuş Plazma Nasıl Saklanır?

Kan bağışının yapılmasından sonra 6-8 saat içinde alınan ve hızlı bir şekilde dondurulan plazma, taze dondurulmuş plazma olarak adlandırılır. Taze dondurulmuş plazmanın, kan transfüzyon merkezlerinde minimum -40 derecede saklanması gerekir. Belirlenen sıcaklık değerinde saklanmayan öge, bozulmaya başlar.

https://coolermed.com/tr/ kan saklama dolabı, taze dondurulmuş plazmanın uygun sıcaklıkta ve güvenilir bir şekilde saklanmasını sağlar. Camlı dolap kapağı özelliğiyle bu dolaplar, teknolojik bir altyapıya sahiptir. Böylelikle dolap, uzaktan rahatlıkla kontrol edilebilir. Ayrıca veriler, kolay ve sorunsuz bir şekilde analiz edilebilmektedir.

Cooler Med ile Kan Muhafazası

Cooler Med kan muhafazasını sağlayan kan dolabı modellerine sahiptir. Bu modeller, temelde kanın yetkili kişiler tarafından muhafazasını kolaylaştırır. Kan saklama dolapları 225, 352, 600 ve 685 litre olmak üzere 4 farklı seçeneğe sahiptir. Kan ögelerinin hastane ve laboratuvar gibi ortamlarda uygun koşullarda saklanmasını mümkün kılan kan saklama dolapları, işlevsel nitelikleriyle ön plana çıkar.

Yorum Ekle