“GURURUMUZ”

Haber ve Fotoğraflar; Serdoğan Sıvacı

İlçemiz Alpaslan Köyü halkından Ercan Albayrak’ın kızı Asen Albayrak bir kez daha “GURURLANDIRDI”

Hafta sonu Yiğidolar Şehri Sivas’ta oynanan Turkcell Kadınlar Süper Ligi’nde Ankara Bölgesi’nden Hakem olarak görev yapan Asen Albayrak, Sivasspor Kadın Futbol Takımı ile Adana İdmanyurduspor’un maçını yönetti.

Ve şunu söylemeliyim ki; Bir Taşova’lı ya da Alpaslan’lı gittiği her yerde adından söz ettiriyor. Gururlandırıyor! Sahadaki duruş ve tavır kimsede yoktu. Sahanın en iyisi herhalde Asen Albayrak’tı. Dört dörtlük bir müsabaka yönetti. Kendisini kutluyor, tebrik ediyorum.

Gelelim maça; Sivasspor Kadın Futbol Takımı, Adana İdmanyurduspor karşında hazırlıksızdı. Maçın ilk dakikalarında her ne kadar Sivas bastırmaya çalışsa da Adana İdmanyurduspor sahaya daha çok hakimdi.

İlk yarıda Sivasspor’lu oyuncuya çıkan kırmızı kartın ardından kullanılan penaltı atışıyla birlikte Adana İdmanyurduspor 1-0 öne geçti.

İlk yarının bitmesine doğru Adana İdmanyurduspor 2-0 öne geçti.

Maça etkili pozisyonlarla başlayan Adana İdmanyurduspor; ilk yarıyı 2-0 önde kapatmayı bildi.

İkinci yarıda Sivasspor Kadın Futbol Takımu her ne kadar atak yapmaya çalışsa da Adana İdmanyurduspor sahada üstünlüğünü gösterdi.

Maçın ikincisi yarısında 68. dakikada Adana İdmanyurduspor 3-0 öne geçti.
Adana İdmanyurduspor ataklarını hiç bozmadan devam ettirdi 75. dakikada atılan golle skor borda bir gol daha yazdırarak 4-0 öne geçti.

Maçın son dakikalarında Adana İdmanyurduspor’un attığı 5. golle Hakem Asen Albayrak’ın çaldığı bitiş düdüğünün ardından maç sona erdi.

Adana İdmanyurduspor; Sivas’tan 5-0 galip ayrıldı.

Yorum Ekle