GÜN KADIN KOOPERATİFİ ve KADIN ÇİFTÇİLERİN GÜNÜYDÜ…

S.S. Taşova Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri ”15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” dolayısıyla 15 Ekim 2021 Cuma günü Kaymakam Ahmet Gökcecik’i makamında ziyaret ettiler.
Kaymakam Gökcecik aynı gün Gemibükü köyünde bamya tarlasında kadın üreticilerin gününü kutladı.
Kadın girişimiyle ilçemizde ilk defa kurulmuş olan kooperatifin yönetim kurulu ve tüm üyelerine böyle güzel ve önemli bir oluşumun içerisinde olduklarından dolayı tebriklerini ileten Kaymakamı Gökcecik; kendilerinin nezdinde tüm kadınlarımızın Dünya Kadın Çiftçiler günlerini kutlayarak, kooperatif üyesi kadın çiftçilerimize gül takdim etti.

Kaymakam Ahmet Gökcecik, 15 Ekim Cuma günü ilçemiz Kaymakamlığı tarafından organize edilen  ”Dünya Gıda Günü” etkinliği kapsamında Taşova Hünerli Eller Kadın Kooperatifi  tarafından hazırlanan doğal ve yöresel ürünlerin sergilendiği standı ziyaret etti.
2021 yılında 41. kez kutlanacak olan 16 Ekim Dünya Gıda günü vesilesiyle “Gıdanın Kahramanları “olan tüm üreticilerimize sofralarımıza doğal ürünlerin ulaşmasında sağladıkları büyük özveri ve emekleri için minnettar olduklarını dile getiren Kaymakam Gökcecik; herkesin Dünya Gıda Gününü kutlayarak, sağlıklı günler diledi.
Kaymakam Gökcecik’e  ziyareti esnasında Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Okur eşlik ettiler.

Yorum Ekle