GÖZLERİNDEKİ SEVİNÇ IŞILTISI DÜNYALARA BEDELDİ

İyilik Hareketi Alçakbel, Karlık ve Kavaloluğu mezralarında Ramazan ayı ziyaretlerini sonlandırdı.

10 Nisan tarihinden beri faaliyetlerini sürdüren İyilik Hareketi Ramazan’ın son gününde Kavaloluğu ve mezraları, Karlık Köyü mezraları ile Alçakbel Köyü ve mezralarındaydı.

İyilik Hareketinin destekçilerinden biri olan hemşehrimiz İş insanı-Yönetici Arif Yılmaz ve Taşova Gazetesi Editörü Ahmet Günaydın’da son ziyarete eşlik ederek Ramazan ve Bayram sevincine ortak oldular.

Yardım paketlerinin yanı sıra çocuklar için bayramlık ve oyuncaklar da köylerdeki çocuklara hediye edildi.

Ahmet Günaydın; öncelikle bu hareketin ilçemize güzel bir katkısı oldu ve büyüyerek devam etmesi bizleri sevindirdi. Emeği geçen kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Arif Yılmaz hemşehrimizle birlikte bu mutluluğa şahit olduk. İyilik Hareketinin faaliyetlerine önemli gün ve haftalarda devam etmesi dileğimizdir derken,

Arif Yılmaz ise; milli manevi duygularımızla bu güzel işlerde bir nebze bile olsa katkımız olmuş ise ne mutlu bizlere, bugün bu köylerde bu havayı teneffüs etmek benim içinde büyük bir mutluluk oldu. Güzel ve hayırlı olanı herkesin desteklemesi gayemizdir. Emeği geçen gençlerimizi bende tebrik ediyorum; dedi.

İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir; ise

“Biz Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyetten günlere bir merhamet timsali neslin evlatlarıyız.

Bizim genlerimizde yardımlaşma ve iyilik var. 10 Nisan öncesi bir kaç esnaf arkadaşa bu zor süreçte nasıl yardımcı olabiliriz diyerek başlattığımız bu iyilik hareketi sosyal medya takipçilerimin ve okurlarımın vermiş olduğu muhteşem destek ile bambaşka bir boyuta evrildi”.

Prensip kararı olarak alan eli göstermemeyi düstur edindiklerini söyleyen Özdemir; “Kimseyle değil ama hayırda hayırlı bir iş için bu mübarek ayda iyilikler için yarıştık.

23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinde çocuklarımız ve gençlerimiz içinde etkinlikler yaptık.

Bizlere böyle güzel imkanları sunan ve utandırmadığımız herkese teşekkür ediyorum; dedi.

Şeyhli köyümüze gidip de Horasan erenlerinden Şeyh Mehmed Abdal’ın türbesini ziyaret etmemek olmazdı. Ancak türbenin o bakımsız ve içler acısı hali yüreğimizi burktu.

Karlık Akkişiler, Kavaloluğu merkez ve Kadılar mezrası, Şeyhli merkez ve Asarcık sınırındaki Taşova’ya 65 kilometre uzaklıktaki Güvençalan mezrası, Alçakbel’in özellikle bir ilkokul açacak kadar çocuğumuzun bulunduğu Mıcoğlu mezrası ile Erbeğendi mezralarındaki çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı çir çok dünyalık değere bedeldi.

Alçakbel Muhtarı Hüseyin Diril ve Kavaloluğu Muhtarı Medet Araz ise Ramazan’ın son günü köylerimize bayram sevincini yaşatan iyilik hareketine bizde teşekkür ediyoruz; dediler.

Yorum Ekle