GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE UYUM SEMİNERİ

Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlere Uyum Semineri

Göreve yeni başlayan öğretmenlere uyum semineri verildi.

Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen seminerde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer “Yeni başladığınız bu kutsal görev hem size hem milli eğitim camiasına hayırlı olsun.

Sizler kutsal ve onurlu bir göreve başladınız. Bu görev sürenizde ve görev yerinizde mutlaka çevrenizi iyi analiz edip tanımanız gerekir. Bulunduğunuz yörenin gelenek ve göreneklerini iyi bilmelisiniz ki çocuklarla daha iyi iletişim kurabilesiniz. Mutlaka ve mutlaka hem işinizi hem de görevinizi severek yapınız. Sevmeden yaparsanız yaptığınız iş size zarar verir. Meslek hayatınız boyunca her zaman adaletli olun. Birine çok, diğerine az olmasın, herkese eşit olsun. Kendinize şu soruyu sormanızı istiyorum: Bir öğretmen olarak sizler kendi çocuğunuzun sizin gibi bir öğretmeni olsun ister misiniz? Eğer evet cevabı veriyorsanız doğru yoldasınız demektir. Hepinize bu uzun meşakkatli görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

Seminerin ikinci bölümünde Şube Müdürü Ahmet Ergün Milli Eğitim Müdürlügü’nün kurumsal yapısı ile ilgili bilgiler verdi.

IMG_8488

IMG_8487

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.