GÖKPINARLI (ORUSU) KÖYÜNE SAHİP ÇIKIYOR.

      İstanbul’dan bir otobüs dolusu ilçeye gelen Gökpınar Derneği  üyeleri ile birlikte ,CHP Amasya Milletvekili  Ramis Topal ,il başkanı Hüseyin Turan kömür ocağını yerinde inceledi.

      7 Ocak 2012 Cumartesi günü dernek üyeleri ve köylülerin bulunduğu otobüs saat 08.30 sularında  ilçeye geldi. Milletvekili Ramis Topal’ın katılımı ile Taşova Meydanı’ndan köye hareket edildi.Kömür ocağını gezen Milletvekili  Ramis Topal’a   köylüler kömür madeni ile ilgili sorunlarını anlatırken göz yaşlarını tutamadılar.

       CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal kömür ocağında yaptığı konuşmada;” Ben sıkıntınızı yerinde görmek ve bu iş çözüm aramak için geldim,burası da benim köyüm hiç merak etmeyin bu işin takipçisi olacağım ve konuyu  meclise taşıyacağım ,Bakana  konuyu ileteceğim ,ben sizlerin sorunlarını çözmek için ne gerekirse yapacağım, burada  köy halkının mağduriyeti  apaçık “dedi.

        Milletvekili   Ramis Topal’ın gösterdiği ilgiye teşekkür eden köylüler ,Köy konağı önünden uğurladı. Daha sonra Köy konağında konuyu yeniden görüşen dernek üyeleri ve köy halkı  takip edecekleri yol haritasını belirledi.

src=”http://img.tasova.gen.tr/images/bpNzk.jpg”> src=”http://img.tasova.gen.tr/images/h95XK.jpg”>

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.