AMASYADA SANATLA İÇ İÇE ŞİİR AKŞAMLARI


AMASYADA SANATLA İÇ İÇE ŞİİR AKŞAMLARI

Amasya Sanatçılar Derneği tarafından yıllık sanat faaliyetleri projesi kapsamında her ay düzenlenen “Sanatla İç İçe Şiir Akşamları” ekinliğinin 2012 yılı ilk programı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şamlar Okuma Evinde yapıldı.

 

Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar yaptığı konuşmada şiir ve sanatın önemine değinerek bir kültür ve sanat kenti olan Amasya’nın bu anlamda adeta açık müze görümünde olduğunu ifade etti. Özellikle öğrencilerin ve gençlerin sanata ilgisini artırmaya yönelik çalışmalara öncülük ettiklerini belirtti. Dernek olarak düzenledikleri kültür-sanat faaliyetleriyle kentin sanatsal gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Büyükbayraktar her ayın ilk haftası Cuma akşamları yapılmakta olan şiir dinletisi ve sanat sohbetlerinin 2012 yılı içerisinde de devam edeceğini söyledi ve şiire, sanata gönül veren sanat dostlarını bu etkinliklere beklediklerini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Amasyalı Şair Mustafa Ayvalı’nın organizasyon ve sunumunu yaptığı “Sanatla İç İçe Şiir Akşamları” Ocak-2012 etkinliğine; Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar, Amasyalı Şair Mustafa Ayvalı, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şair Ali Rıza Atasoy, Taşovalı Şair Ömer Celep, Dernek yönetim kurulu üyeleri Amasyalı şairler Mehmet Hopal, Hasan Buldu, Derya Gelin, Mustafa Nuri İnanç, Turgut Önal, Kurtuluş Altunbaş, Bilen Alpat, Yılmaz Keten, Medine Keten, Vahdet Çil, Erhan Şahin, Halil Hırçın ve Amasya Üniversitesinden sanata gönül veren bir grup ney sanatçısı öğrenci katıldı.

Amasyalı Şair Hasan Buldu’nun gitarıyla ve sanat gönüllüsü üniversite öğrencisi neyzenlerin de ney ile eşlik ettikleri program 06 Ocak 2012 Cuma günü akşam saatlerinde başladı ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Gitar ve ney eşliğinde sunulan müzik taksimlerinin yanı sıra şairlerin şiirlerini seslendirmeleri esnasında duygusal anlar yaşandığı gözlendi. Katılımcı şairler kendilerine ait birbirinden güzel şiirleri seslendirdiler. Etkinlik süresi içerisinde ayrıca şiir, edebiyat ve sanat üzerine sohbet yapıldı. Hoş sohbet ve demli çayların yudumlanmasıyla birlikte etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

tr-tr.facebook.com/public/Amasya-Sanatçılar-Derneği

Yorum Ekle