GERÇEĞİNİ ARATMAYAN İTFAİYE TATBİKATI

GERÇEĞİNİ  ARATMAYAN    İTFAİYE    TATBİKATI

 

 

       İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilçemiz Belediyesi itfaiye Amirliği’nin düzenledikleri tatbikat ilgi ile izlendi

       8 Mayıs 2011 Pazar günü  Taşova Lisesi  bahçesinde saat 13.30 da başlayan tatbikat gerçeğini aratmadı.İstanbul Büyük şehir Belediyesi İtfaiya Daire Başkanlığı ekiplerinden hemşehrimiz Muhammet Canlı ve Hakan Yanak katıldı.Tatbikat öncesi konuşan Canlı; Çatıda mahsur kalan bir kişinin nasıl kurtarılacağını anlatırken ,Taşova itfaiye ekibi, Lisenin 3.cü katından mahsur kalan kişiyi  başarı  ile indirdi.

        Muhammet Canlı ,ev  tüpleri hakkında bilgi verirken tatbikata izleyicilerden bayan seyircilerde katıldı.Alev almış bir tüpün  söndürülme  tatbikatını  sırasında  izleyiciler heyecan dolu dakikalar yaşadı. Daha sonra yangın çıkan bir konuta Taşova itfaiye erlerinin müdahalesi  izleyicilerden alkış alırken ,verilen eğitimin amacına ulaştığı görüldü.

         Muhammet Canlı bu eğitimi talep eden Belediye Başkanı Özgür Özdemir’e teşekkür etti. Özdemir ;”Bir haftalık eğitimin faydalı olduğunu burada gördük,itfaiyemiz ekibinin noksan olan araçlarını da aldığımızda tam donanımlı bir itfaiye teşkilatı  olarak hizmet verecektir.” dedi. Taşova Belediyesi İtfaiye erlerinin yaptıkları tatbikat izleyenlerden tam not aldı.

          CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle