11.2 C
Tasova, Tr
Pazartesi, Ekim 25, 2021

Adı Değiştirildi, GENEL KURULUN DİVAN BAŞKANLIĞINI YAPTI…

Avrasya Yerel ve Kırsal Kalkınma Derneği’nin genel kurul toplantısı  2 Ekim 2021 Cumartesi    günü yapıldı.
Genel kurulun Divan Başkanlığını ilçemiz Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Taşova YEG Derneği Bşk. Yardımcısı Yusuf Yücel yaparken, Göynücek YEG Derneği adına Halil Alabuğa katıldı.

Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara-Güdül’de genel kurula katılan dernek üyelerine verilen öğle yemeğini müteakip saat: 13 .30′ da başladı. Genel kurulun  Divan Başkanlığına Yusuf Yücel, katip üyeliklerine Mine Çiçek ve Elvan Çavdar seçilirken,  Oluşturulan divan yönetiminde gündem konuları ele alındı.

Avrasya Yerel ve Kırsal Kalkınma Derneği ve Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, dernek Başkan Yardımcısı ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, dernek üyesi ve Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in konuşmaları ve dernek yönetim kurulu üyesi Ayvansaray Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde doktor öğretim üyesi Orhan Polat’ın 2021-2024 yılları arasında planlanan faaliyetler hakkında yaptığı bilgilendirme sonrası dernek organlarının seçimine geçilmiş ve dernek yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeler ile oluşturulan komisyon başkanları seçildi. Avrasya ve Yerel Kalkınma Derneği’nin adı oy birliği ile LEADER Topluluğu Derneği olarak değiştirilirken, LEADER Topluluğu’nun uluslararası kuruluşlara üye olmasına, uluslararası faaliyetlerde bulunmasına oy birliği ile kararlaştırılmış ve yapılması planlanan ana faaliyetler hakkında istişareler yapıldı.
Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine;
Güdül YEG Derneği adına Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın,
Çameli YEG Derneği adına Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan,
Şapinova- Kadeş YEG Derneği adına Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir,
Göynücek YEG Derneği adına Halil Alabuğa,
Cide YEG Derneği adına Serdar Kaptan,
Ondokuz Mayıs YEG Derneği adına Tolga Erel,
Mardin Üreten Kadın Derneği adına Mine Çiçek,
Dr. Öğr. Üyesi ve LEADER Uzmanı Dr. Orhan Polat,
Sosyolog ve LEADER Uzmanı Mansur Meçin seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;
İskilip YEG Derneği adına Mustafa Serdar Çorumlu,
Devrekâni YEG Derneği adına Dr. Gül Banu Çiçek Bideci,
Çatalpınar YEG Derneği adına İrfan Özen,
Selendi YEG Derneği adına İsmail Ekim,
Ayaş YEG Derneği adına Elvan Çavdar,
LEADER Uzmanı Koray Kaya,
Taşova Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Taşova YEG Derneği Bşk. Yardımcısı Yusuf Yücel,
LEADER Uzmanı Hasan Pazar,
Kırsal Kalkınma Uzmanı Eyüp Elmas seçilmiştir.

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine;
LEADER Uzmanı Mehmet Ak,
Gördes Kalkınma YEG Derneği adına Muhammet Akyol,
Kızılcahamam YEG Derneği adına Yılmaz Özbek seçilmiştir.

Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;
YEG Müdürü Atakan Akman,
LEADER Uzmanı Serhat Alkan,
Amasya Çevre ve Şehircilik İl Md. Yardımcısı Osman Tok seçilmiştir.

Komisyon Başkanlıklarına;

Kadın Komisyon Başkanlığına Dr. Gül Banu Çiçek,
Gençlik Komisyon Başkanlığına Ömer Çelik,
Çevre ve Yenilenebilir Enerji Komisyon Başkanlığına Osman Tok,
Sosyal İçerme Komisyon Başkanlığına Mansur Meçin,
Gıda ve Gastronomi Komisyon Başkanlığına Dr. Yalçın Güçer,
Kırsal Turizm Komisyon Başkanlığına Koray Kaya,
Tarım Komisyon Başkanlığına Mustafa Serdar Çorumlu,
Hayvancılık ve Arıcılık Komisyon Başkanlığına Yusuf Yücel,
Göç Komisyon Başkanlığına Dr. Orhan Polat,
Dış İlişkiler Komisyon Başkanlığına Mehmet Ak,
Su Komisyon Başkanlığına Tolga Erel,
Ekonomi ve İşletme Komisyon Başkanlığına Hasan Pazar seçilmiştir.

 

Yorum Ekle