Gençlerden Süper Başlangıç  

 

2015-2016 sezonu Erkekler Süper Gençler Ligi 1. Bölüm müsabakaları Amasya’da 05-08 Kasım 2015 tarihleri arasında Üniversitesi spor salonu ve Amasya Yeni spor salonunda  yapıldı.

 

Taşova Hentbol spor  kulübü ilk maçında Amasya Üniversitesi spor salonunda Anafen Koleji ile saat 15.00′ de karşılaştı.

Maçta  iki takım oyuncuları centilmence mücadele ederken,  maçı baştan sona kadar önde götüren Taşova Hentbol ilk yarıyı 14-11 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısında da üstünlüğünü devam ettiren Taşova Hentbol maçtan 31-29 galip ayrıldı.

Süper Gençler Antrenörü Muhammet Bakır; “Bu maçlardan alınacak puanlar A takımımıza lig sonunda ekleneceği için çok önemli. Amacımız bu maçlardan en üst seviyede puanlar alıp, A takımımıza katkı sağlamaktır.” dedi.

Taşova Hentbol 6 Kasım 2015 Cuma günü  Göztepe’ye 34-31 mağlup olurken. , 7 Kasım Cumartesi günü oynadığı Beşiktaş Mogaz maçında 49-26  yenildi. Gençler Süper liginin birinci bölüm son maçında takımımız, 8 Kasım Pazar günü  Trabzon spor ile saat 15.00′ de Amasya Üniversitesi spor salonunda karşı karşıya geldiği maçta sahadan 27-23 galip ayrıldı. Böylece takımımız Gençler Süper liginin birinci bölümünde dört maçta dört puan topladı.

Erkekler Süper liginin dokuzuncu haftasında; Taşova Hentbol Spor Kulübü ilçemiz spor salonunda saat 13.00’de Ankara Zağnos Erkek Hentbol Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.