GELENEKSEL BORABOY GÖLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

       12 -22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Boraboy Gölünde 16 Haziran 2013 Pazar günü doğa yürüyüşü ve piknik yapıldı.

        Amasya Valisi Abdil Celil Öz,Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan,Amasya Millet Vekili Avni Erdemir,Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı,Taşova Kaymakamı Engin Uysal ve çok sayıda  vatandaş katıldı.

       Göl manzarası eşliğinde yaklaşık olarak iki kilometrelik parkurun yürünmesinden sonra katılımcılara kiraz ve gözleme ikram edildi.

       Estonya,Gürcüstan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,Kırgızistan,Amasya Hoytat,Taşova Simsim ekibi ve Cumhuriyet ilkokulu folklor gösterileri yapıldı.

      Amasya Valisi Öz “Amasya tamiminin 94. yıl dönümü dolayısı ile bir dizi etkinliğimiz var ve bunlardan biriside doğaya saygı yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Boraboy gölüne çevre koruma açısından çok önem veriyoruz.Buranın tabiat parkı olma konusunda önemli çalışmalar var.Bugün burada yaptığımız etkinliğimize binlerce vatandaşımız katıldı.Hem doğa yürüyüşü hem de piknik yapılıyor ve 12-22 Haziran etkinliklerinin önemli bir aşamasını birlikte gerçekleştirmiş oluyoruz.Hem katılımcılara hem de emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

Yorum Ekle