GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:30 Ağustos 2002 Cuma Sayı:1846

KAVŞAK DÜZENLEMESİ SÜRÜYOR

İlçemizin kenarından geçen Devlet Karayolunun bölünmüş yol inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Refüj çerçevesinde yapılan ilçemiz girişindeki kavşak düzenlemesi için 42 yıl önce yapılan köprümüz ilk kez ulaşıma kapandı.

EKO İnşaat tarafından süratli bir şekilde inşaatı sürdürülen bölünmüş yol inşaatı için Orman Deposu altındaki yol genişletme çalışmaları sürüyor.

Köprü iki gün sonra ulaşıma açılacak.

MHP MİLLET VEKİLİ ADNAN UÇAŞ YARIN İLÇEMİZDE

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve ilimiz Milletvekili Adnan UÇAŞ yarın ilçemizde bir toplantı yapacak.

Toplantı Belediye Düğün Salonunda saat 20:00’de başlayacak.

AKP TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI

Adalet ve Kalkınma Partisi 3 Kasım 2002 günü yapılacak Milletvekilliği Erken Seçimleri için Pazar günü temayül yoklaması yaptı.

1. Sıra adaylığı kesinleşen İlimiz Milletvekili Akif GÜLLE’nin dışında yapılan temayül yoklamasında İl Başkanı Hamza ALBAYRAK ve Cengiz MAKAS aynı oyu alırken Ahmet YILDIRIM 4. oldu.

CHP PAZAR GÜNÜ ÖN SEÇİM YAPIYOR

Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi aday tesbiti için ön seçim yapacak.

Delegelerin oyuyla belli olacak aday sıralaması yarışında, hemşehrimiz 1969-1980 yılları arasında 3 dönem Milletvekilliği yapan Vehbi MEŞHUR da var.

BBP ADAY TESBİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Milletvekili sayısı 4’den 3’e düşen ilimizde Erken Genel Seçimleri için partilerin aday çalışmaları sürüyor.

Büyük Birlik Partisi Amasya Milletvekili adaylığı için Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Talip GÜN ve 1994 Mahalli idareler seçiminde Suluova Belediye Başkan Adayı Aslan ATLI milletvekilliği için adaylıklarını açıkladılar.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDAN İNDİ

3 Kasım 2002 Pazar günü yapılacak Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri dolayısıyla askıya çıkan seçmen listeleri dün askıdan indi.

29 Ağustos 2002 gününe kadar uzatılan seçmen sandık listelerine yazımlar dün sona erdi.

SALİH AŞÇI DYP’DEN MİLLET VEKİLİ ADAYI

1994-1999 yılları arasında Çaydibi Kasabasında Belediye Başkanlığı yapan eski güreşçilerden Salih AŞÇI Doğru Yol Partisi’nden Milletvekili adaylığını açıkladı.

MALMÜDÜRLÜĞÜNE GIYASETTİN MERCAN ATANDI

İlçemiz MalMüdürü Burhan DANIŞ’ın Balıkesir Defterdarlığı 2 Nolu Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü’ne atanması ile boşalan Malmüdürlüğü’ne Gıyasettin MERCAN atandı.

Bursa Yıldırım İlçesi Malmüdürlüğü’nden ilçemize atanan Gıyasettin MERCAN 27 Ağustos 2002 günü görevine başlamış olup, yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

Yorum Ekle