FUTBOLUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ ve İYİLİK

Müslüm Söyler/ Amasya’nın Sesi

İyilik Hareketi Derneği adına bizlerde Eyüpsultan Cezeri Kasım Camii önünde top oynayan çocukların maçına gittik. Eşlik ettiğimiz İyilik Hareketi Derneği Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir mahallenin tüm çocuklarıyla arkadaş gibi.

Hele onların Kasım abilerine sarılmaları, ondan bir şeyler istemeleri görülmeye değer hareketlerdi. Bazen gelen haberleri değerlendirmek olayın böylesi hassas noktalarını görmemizi sağlayamıyor. Lakin yerinde haberi hazırlamak ve o habere konu olan durumla birarada bulunmak haberi yaşamak kadar güzel oluyor. Tabi kötü haberleri burada es geçiyorum. İyilik Hareketi iyiliği paylaştığından bizlerde bu paylaşıma iştirak edelim dedik. Mahallenin takımı cami imamı Fatih hoca tarafından kurulmuş. her iki takımın formaları da iyilik Hareketi desteğiyle alınmış, okul bahçesine girişler de sağlanmış bizler de maçı izlemeye koyulduk Kasım Alper Özdemir ile birlikte. Valla ne yalan söyleyeyim Kasım kardeşimizle yüzlerce etkinlikte bulundum.

Kiminde etkinliğin mutfağında, kiminde haberci kesimin de kimin de de izleyici arasında…

Bu kadar keyif aldığım etkinliğe rastlamadım. Çocukların devre arasında Kasım Alper tarafından sipariş edilen pide ve meyve suları onları o kadar mutlu etmişti ki, bu mutluluğun akabinde Kasım kardeşimiz onlara daha güzel bir etkinlik sözü vererek mutluluklarının devam edeceği müjdesini verdi.

Bakalım ilerleyen günlerde Eyüpsultanlı bu çocuklarımıza ne sürprizleri olacak İyilik Hareketi Derneği’nin…
Bir de takımların forma renklerine baktığımızda Kasım Alper sanki Amasya ve Taşovaspor’u buralara taşımış gibi…

Böylesi etkinliklere şapka çıkartılırmış ama bizler bir haber çıkartalım istedik…

AZERBAYCAN FAALİYETLERİNİ DE DÜNYA TV’YE ANLATTI..

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanımız Kasım Alper Özdemir Azerbaycan’ın ulusal tv kanallarından DÜNYA TV ye Azerbaycan izlenimlerini ve orada yapmış oldukları faaliyetleri anlattı.

Özdemir altı gün kaldığı Nahçivan ve Bakü’de Bakü Büyükelçimiz Sn. Cahit Bağcı’yı makamında ziyaret etmiş, Karabağ gazileri ile buluşmuş ve şehitlerin çocukları ile yetim evlerine de gitmişti.

Yorum Ekle