FEDERASYONDAN BASIN AÇIKLAMASINA DAVET….

”Erbaa’da Siyanürlü ve Sülfürik Asitli Altın-Bakır Madenine karşı zümrüt yaylalarımızı, vadilerimizi, sularımızı, havamızı, her türlü ağzı var-dili yok canlılarımızı korumaya azimli ve kararlıyız.
Kelkit vadisindeki, Boğalı yaylalarındaki kamu hakkını, tüyü bitmemiş kuşun hakkını, kızlarımızın ve oğullarımızın geleceğini hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak koruyacağız.” şeklinde açıklama yaparak kurulan Yeşil Erbaa Çevre Platformunun girişimleri meyvesini vermeye başladı.
23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 13.00’de Tokat Dernekler Federasyonu TOKDEF, Erbaa Dernekler Federasyonu ERDEF, Tüm Tokatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Buğalı dağları eteklerindeki çevre köyleri, Eski Büyükdere Caddesi No: 9 (İz Plaza Giz önü) adresinde Basın açıklaması yapacaklar.
AMASYA ve TAŞOVA FEDERASYONU ile BİZİM DERNEKLER NEREDE?
Amasya merkeze bağlı köyler ve Ardıçönü köyü ile Kumluca (Buladan) köyleri arasında Buladan çayı civarındaki arazide altın arama faaliyetleri ile ilgili yeterli bir karşı duruş halen mevcut değil. İlgili tüm derneklerimizi göreve çağırıyoruz.Buladan çayı, Dazlı Kanyonu ve çevresi

Yorum Ekle