EVLİYA TEPESİ PİKNİĞİNE YOĞUN İLGİ

10 yıldır İstanbul’da geleneksel hale getirdiği Bahar şenliğini bu yıl Yeşiltepe’de yapan Samsun Amasya Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 2018 yılı 11. Bahar şenliğini ilçemiz ve Asarcık sınır köyleri Kesealan ve Yeşiltepe çevre köyleri ile birlikte Taşova hudutları içerisindeki Evliya Tepesinde 16 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirdi.

SAMASDER Dernek Başkanı Burhan Erginer ve Onursal Dernek Başkanı Sezai Güntav’ın konuşmalarından sonra söz alan Samsun milletvekili Erhan Usta ülke gündemi ve seçimlere dair konuşmasından sonra Alpaslan- Ayvacık karayolunun yapımı konusunun takipçisi olacağını vurguladı. Piknikte siyasi parti temsilcilerine söz verildi.

Pikniğe; Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekili Erhan Usta, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayı hemşehrimiz Abdulkerim Buğra Şimşek, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Ak Parti ilçe Başkanı Tekin Sobacı ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi 24. dönem milletvekili  Ramis Topal, CHP ilçe Başkanı Ömer Özalp ve yönetim kurulu üyeleri, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılavuz, Ayvacık-Taşova yolu Platformu Sözcüsü İbrahim Sağlam, Suluova-Taşovalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği eski Başkanı Naci Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Çarşamba, Taşova, Asarcık ve Ayvacık köylerinden muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Piknik Ağalığını ise 15 bin lira karşılığında İlyas Kaya ve Hamza Erginer aldı.

Özkar İnşaat, Ak Gayrımemenkul İnşaat ve Arsa Ofisi ve Hasan Güntav’ın sponsorluğunda yapılacak yayla şenliğinde sahne alan  Emir Üstün, Hüseyin Şimşek ve Ayşegül Pınar, söyledikleri parçalarla katılımcıları coştururken, etkinliğin sunuculuğunu Tiyatrocu Musa Pekdemir yaptı.

Yorum Ekle