Evinizin Güvenliği Kapıdan Sorulur!

Her gün haber kanallarını izlerken, hırsızlık ve gasp gibi pek çok haber çıkıyor. Özellikle kötü niyetli kişilerin ortalıkta fink attığı günümüz koşullarında insanlarda kendi çaplarında bir takım önlemler almak istiyor. Alınacak olan bu önlemlerin başında ise daire giriş kapıları gelmektedir. Giriş için kullanılan kapıların çelikten yapılması önemlidir. Çelik kapı görüntüsü itibari ile hırsızları caydırıcı bir etkiye sahiptir.

Gündüzleri işe gittiğinizde veya zaman zaman şehir dışı seyahatleri gerçekleştirdiğinizde aklınızın geride kalmaması çok önemlidir. Hem yaptığınız işten verim almak hemde içinizin rahat etmesi için geride bıraktığınız eşinizin ve çocuklarınızın güvende olduğunu bilmek sizi rahatlatır. Hem yaptığınız işten keyif alırsınız hemde gözünüz arkada kalmaz. Bu doğrultuda alacağınız tedbirlerin başında da kapılar gelir. Çünkü bir kapı, dış tehlikelere karşı sizi koruyan en önemli araçtır. Günümüzün gelişen koşullarında çelik olarak üretilebilen bu kapılar oldukça korunaklıdır. Ancak ne kadar çelik kapı dahi olsa da belirli standartları sağlaması gerekir. Peki, bu standartlar nelerdir?

  • Kapılar garanti belgesine sahip ve AB birliği tarafından sunulan kalite ölçütlerini karşılar düzeyde olmalıdır.
  • Kapıların en çok zorlanan yerlerine ek olarak çelik lamaların yerleştirilmesi önemlidir.
  • Kapı sadece kaliteli olarak aldım bitti denilecek bir şey değildir. Düzgün bir kurulum gerçekleşmez ise eğer hangi kapıyı aldığınızın hiçbir önemi yoktur.
  • Kapı kurulum işlerinde kasa ile kapı arasındaki mesafe çok önemlidir. Bu mesafelerin fazla olması hırsızların evinize rahat bir giriş yapabilmesini sağlar. Genellikle 4 – 5 mm civarında bir boşluk tercih edilir.

Gördüğünüz gibi çelik kapı sadece alırken değil montaj işlemlerinde de son derece önemlidir. Kapıları hayatınızda 1 veya 2 sefer alacağınızı unutmadan hareket etmelisiniz. Genellikle uygun fiyatlara alınabilen kapılardan maksimum verim alınması için kalite standartlarının ön planda tutulması gerekir. Hırsızların ve diğer art niyetli kişilerin karşılarına çıkacak olan ilk ve tek engelin çok önemli olduğunu hatırlatmamıza gerek dahi yoktur. Bu nedenle seçimlerde paradan ziyade kalite ön plana çıkartılmalıdır.

https://www.surcelikkapi.com

Yorum Ekle