Amasya İtimat

ETKİNLİĞE DAVET

     7500 yılı aşkın zengin tarihi içinde kültürel değerleri ile Kültür Turizminde marka kent olmaya aday Amasya’nın, kültürel değerleri kadar doğal özellikleri de çok ve çeşitlidir. Amasya’nın her bir köşesinde farklı uygarlıkların izlerini taşıyan  tarihi eserler yer almakta, il genelinde çeşitli yerlerden çıkartılan tarihi eserlerin büyük bir kısmı ise açık müze kent olan Amasya’nın Müzesinde de sergilenmektedir.


     Amasya’nın yerleşim hayatının çok eski tarihlere kadar uzanması ve çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapması, kültür turizmine konu oluşturan çeşitli tarihi eserleri bir arada görmeyi sağlamaktadır.


Tarihin kültürel değerlerinin zenginliği ile öne çıkan Amasya’da Turizm Haftasını anlam ve önemine uygun kutlanması için Amasya Turizm Derneği olarak Turizm Haftası etkinliklerinde katılımcı olmayı hedefledik. Amasya halkı adına yapacağımız katılımcılığımızda “Amasya Kokteyl” ile Birlikte “Amasya Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğünde kimsesiz çocuklarımız onuruna piknik” düzenledik. Bu etkinliklerimizde sizleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.


Sevgi ve Saygılarımızla


 


                                                    Serpil SARACOĞLU 


                                             Amasya Turizm Derneği Başkanı


 


          15 Nisan 2008 : Amasya İşçimen Sosyal Tesislerinde Amasya Yöresine özgü Amasya kokteyli saat : 15.00-18.00


  


        20 Nisan 2008 Pazar günü Saat: 11.00 Gözlek Termal Tesislerinde Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğündeki kimsesiz çocuklar onuruna verilecek Piknik

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.