Amasya İtimat

Yapı Kredi’den Amasya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine kredi desteği

        Yapı Kredi, Türkiye genelinde sanayi ve ticaret odalarıyla yaptığı protokollere bir yenisini ekledi. Yapı Kredi’yle Amasya Ticaret ve Sanayi Odası arasındaki kredi protokolü, 12 Mart 2008 tarihinde imzalandı. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki imza törenine Yapı Kredi Amasya Şube Yönetmeni Abdurrahim Güler ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Gedik katıldı. İmzalanan yeni protokol sayesinde, oda üyeleri işletme finansmanı gereksinimlerini uygun şartlarla karşılamak üzere Yapı Kredi’de özel kredi olanaklarından faydalanabilecek.

İmza töreninde bir konuşma yapan Yapı Kredi Amasya Şube Yönetmeni Abdurrahim Güler, Türkiye’deki işletmelerin %99’unu oluşturan KOBİ’lerin ülke ekonomisinin belkemiği olduğunu ve KOBİ’lerin katkısının ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimi için çok önemli olduğunu belirtti. Bu yüksek öneme rağmen KOBİ’lerin kredi pazarından aldığı payın hala yeterli seviyeye gelmediğini hatırlatan Güler, “Bu durum bankamızı KOBİ Bankacılığı alanında daha esnek yaklaşımlar getirmeye yönlendirmiştir. Üretimde kalite ve ürün çeşitliliği sağlamayı amaçlayan ama finansman yetersizliği nedeniyle gelişmiş teknolojilere sahip olamayan ve üretim yöntemlerini geliştiremeyen KOBİ’lerin çeşitlilik arz eden yatırım ve işletme ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte kredileri uygulamaya koymayı amaçlıyoruz” dedi.

Yapı Kredi Amasya Şube Yönetmeni Abdurrahim Güler, Yapı Kredi’nin 2007 yılıyla başlayarak KOBİ bankacılığı alanında önemli atılımlara imza atacağını ifade etti. Güler, güçlü sermaye yapıları ve geniş şube ağlarıyla girişimcilerin hizmetinde olduklarını belirterek, “KOBİ’lerin temel ihtiyaçlarının başında yatırım ve işletme finansmanı geliyor. Bu gerçekten hareketle 2003 yılından bu yana Yapı Kredi olarak 100’ün üzerinde sanayi, ticaret ve meslek odasıyla anlaşmalar yaptık ve bu çerçevede binlerce KOBİ’ye finansman desteği sağladık. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz ve Yapı Kredi’nin KOBİ’lere desteğinin sürdüğünün bir göstergesi olan bu işbirliği ile de Amasyalı girişimcilerin de yanında yer almak, onlara yeni ufuklar açmak istiyoruz.” dedi.

KOBİ’leri VIP müşterileri olarak kabul ettiklerini belirten Güler, yılbaşından bu yana Yapı Kredi şubelerinde yalnızca KOBİ’lere hizmet vermek üzere özel eğitimlerden geçmiş KOBİ Portföy Yönetmenleri bulunduğunu sözlerine ekledi. Özel olarak tasarladıkları KOBİ ürün paketleriyle önümüzdeki dönemde de müşterilerinin her türden bankacılık ihtiyacını karşılayacaklarını belirten Güler, ayrıca Yapı Kredi’nin hibe fonları, Basel II ve uluslararası ticaret gibi kritik konuları içeren eğitim toplantılarıyla Anadolu’nun farklı noktalarında KOBİ’lerle bir araya gelerek desteğini sürdüreceğini de ifade etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.