ESNAFLAR SOKAK HAYVANLARINA ÇÖZÜM ARIYOR

İlçe cadde ve mahallerinde korku saçarak dolaşan başıboş köpeklerden canı yanan esnaf  Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ün makamına çözüm aramaya gitti.

Sokak köpekleri sorunu daha önce gerek yazılı basında gerekse sosyal medyada çok kere haber yapıldı. Yeşilırmak mahallesi Cami sokak esnafları  Belediye Başkanına şikayete gitmeleri üzerine  tekrar  haber oldu. Korkarız ki, sokak köpekleri konusunu bir süre daha konuşmaya devam edeceğiz.

       Hemen  hergün köpeklerin kendi aralarında boğuşmalarına ve saldırılarına şahitlik eden çarşı esnafı, 7 Haziran 2022 Salı günü saat 14.00’de Belediye Başkanını makamında ziyaret  ederek köpeklerin mahallerde ve caddelerde terör estirdiklerini, sabah ve akşam eve gitmekten korktuklarını dile getirdiler.

Esnaflar; ”Sokak köpekleri caddemizde ve mahallelerde iyice saldırganlaşarak dehşet saçıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Aralık ayında ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu belirterek belediye başkanlarına çağrı yapmasına ve net ifadelerle talimat vermesine rağmen bir ilerleme kaydedilmedi. Sokak köpekleri konusunu   halletmesi gereken belediyemiz de her gün ard arda yapılan şikayetleri hayvanseverleri öne sürerek onların çalışmaları engellediğini dile getiriyor, üzerlerine düşeni yapmıyorlar.”

Telefon kayıtlarında dehşet verici görüntüleri Başkana gösteren çarşı esnafı, başıboş köpeklerden dolayı mağdur olduklarını dile getirerek; ”Köpekler  iyice saldırganlaştı, iş yerlerinin önünden geçen insanları korkutuyor. ”Neden bunları burada besliyorsunuz” diye bizlere tepki gösteriyorlar. Tabii ki bizde hayvanları, köpekleri seviyoruz. Fakat böyle başıboş köpekler bazen hırçınlaşarak istenmeyen olayları gerçekleştirebiliyor. Çünkü buraya gelmek isteyen müşterilerimiz endişelenebiliyorlar. Özellikle  çocuklu  aileler iş yerimizin önünden geçemez oldu. Ortalık sakinleşince köpekler daha da korku dolu anlar yaşatabiliyor.” dediler.

Başkan Öztürk ise;  ‘Elimizde olmayan nedenlerden dolayı gecikme yaşandı. Hayvan barınağında iyi bir ortam sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor olup, bir hafta içerisinde bitecektir. Sokaklarda ve mahallelerde hayvanların beslenmesine izin vermeyeceğiz. Bu manada halkımızdan istirhamım sokak hayvanlarına yiyeceği barınakta vermesidir. Bu konuda duyarlı olan esnaflarımıza teşekkür ediyor desteklerinizi bekliyoruz.’dedi.

 

Yorum Ekle