ESNAF ODASI OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU TOPLANTISI FARKLI OLDU

     ESNAF ODASI OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU TOPLANTISI  FARKLI OLDU

 

        Esnaf odası olağan üstü genel kurulu toplantısı 25 Aralık Cumartesi günü saat 11.30 Taşova Düğün Salonu’nda yapılı.

        Taşova  Belediyesi Düğün Salonu’nda  saat 11.30  yapılan toplantıya Amasya Esnaf ve Sanatkarlar  Odası Birliği Başkanı Hatay Karaman, İlçe Kaymakamı İbrahim  Halil Şivgan,Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı  Turgut Çelik ve esnaflar katıldı.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakiben divanin seçimi ve gündem maddelerine geçildi.Esnaf Odası Başkanı  Süleyman Torun  odanın yaptığı çalışmaları  ve bilgileri  belgeler eşliğinde sundu.Süleyman Torun konuşmasında ,” Bizler 29.04 2010  Tarihinde yönetime geldik,kasamız boştu ve borçlarımız vardı. 8 Ay gibi kısa bir sürede  iki oda dizayn ettik.Kurumun 19 yıllık elektrik borcunu .odun –kömür borcunu ödedik,Bizden önce personel aylığı olarak yılda  280.000 Tl ödeniyordu .Biz bunun 2010  Yılı içinde 33.000 TL çektik. Kasamızda 21.000  TL paramız vardır.Bizlerin alnı açık ve hesaplar ortadadır “ dedi.

        Divan Başkanı  Hatay Karaman,  kapanış konuşmasında “Bizim toplantılarımızda hiç alışık olmadığımız ve ilk gez gördüğüm İlçe Kaymakamını  konuşma  yapması  için davet ediyorum “dedi.

       İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan   konuşmasın da ,“ İlçe de ki görevimin  9.  ayı doldu. İlk gününden  beri  aktif çalışmaları ile dikkatimi  çeken Esnaf Odası  Başkanı Süleyman Torun ‘a teşekkür ediyorum, esnaf olarak çok şanslısınız.  Bu birlik ve beraberliğinizin asılsız sözler  ile bozulmasına izin vermeyin,her yerde çalışan insanlar konuşulur” dedi. İlçe sorunlarını da dile getiren Şivgan’ın  duygulu ve çok anlamlı konuşması  toplantıya katılanlar tarafından  ayakta uzun süre alkışlandı.

       Farklı bir konum da yapılan  bu Esnaf Odası toplantısı  yemek ikramı ile sona erdi.

    

                                         CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle