Esnaf Odası Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okuttu

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nda şehit düşen askerler ve tüm şehitler için mevlit okutuldu.

Merkez çarşı camiinde  23 Şubat 2018 günü Cuma namazı öncesi okutulan mevlit programında başta “Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olanlar  olmak üzere tüm şehitler ve ebediyete intikal etmiş esnaflar için dua edildi.

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun Zeytin Dalı Harekatına katılan güvenlik güçlerine başarılar diledi.

Harekat sırasında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyen Torun,

“Taşova esnafı olarak her zaman ve her yerde Mehmetçik ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanındayız. Bizler buralarda rahatlıkla ticaret yapabiliyorsak, sanatımızı icra edebiliyorsak şehitlerimizin sayesindedir onları asla unutmayacağız. Bu vesileyle bugüne kadar şehit olmuş tüm kardeşlerimize ve ahrete intikal etmiş esnaflarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Aynı zamanda hem TSK’ya hem de polisimize görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Mevlit programına katılanlara çikolata ikram edildi.

Yorum Ekle