ESENÇAY’a İTFAİYE TANKERİ ALINDI

12 Ekim 2020 Pazartesi günü  Ballıca (Darma) köyünde Davut Düzgün ve oğlu Kaya Ahmet Düzgün’e ait evde  çıkan yangında  iki ev, samanlık, ahır, 500 balya saman ve tarım aletleri ile evlerin içindeki tüm eşyalar yanmış, yangında; Ahırda bulunan büyükbaş hayvanlardan  on yedi tanesi kurtarılamamıştı.

Bu durum üzerine Esençay Köyü Gönüllüleri Derneği öncülüğünde yurt içi, yurt dışı ve köyde ikamet eden Esençaylıların katkıları ile bir İtfaiye tankeri alınarak köy Muhtarlığına teslim edildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle: ”Bildiğiniz üzere komşu köy Darma köyünde çıkan yangından sonra bizler de bu tür olayların kendi köyümüzde de yaşanabileceğini düşünülerek Köyümüze İTFAİYE TANKERİ alımına karar vermiştik. İtfaiye Tankerini BİZ değil BİZLERİN gayretiyle köyümüze kazandırmış bulunmaktayız. Katkı sağlayan siz Değerli ESENÇAY Gönüllülerine şükranlarımızı iletir, saygılar sunarız. 25.10.2020 Cumartesi tarihi itibariyle Ankara Esençay Köyü üç Gönüllüleri Derneği olarak Muhtarımız Selahattin Önder öncülüğünde köyümüze teslim edilmiştir. Dilde Fikirde Gönüllerde Birlik olma temennisiyle Esençay Köyü Gönüllüleri Derneği”

Yorum Ekle