Amasya İtimat

ESENÇAY – ŞAHİN YAYLASI ŞENLİKLERİNİN ARDINDAN

Baharlar, yazlar beklenir en serin havaların en sıcak coşkunun paylaşımların sevgilerin, dostlukların, doğanın güzelliklerini paylaşmak için can atılır.
Yurdumun dört bir köşesinde.Yayla Şenlikleri ve Gurbet ve Sıla Özlemi Şölenleri…

Bu sene 29.07.2014 tarihinde Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 7. si kutlanan “ESENÇAYŞAHİN YAYLASI TANITIM TURİZM KÜLTÜR SANAT ŞENLİKLERİ “ Esençay Belediyesi organizasyonları ile kutlanırdı. Belediyesi elinden alınan Esençay; Esençay Köyü Muhtarlığı belediyeliği yeniden kazanmak Esençaylılık bilincini sevdalarla güçlendirmek adına yeni umutlarla etkinliklerine sahip çıktı..

İmkanların son derece kısıtlı olmasına rağmen Esençay Köyü Muhtarımız Sn. Hacı Bekir KONYA ve Eşi; dost ve akrabalar ile köy halkı katkılarıyla Esençay Hayranları desteği ile Amasya Sevdası coşkusuyla etkinlikleri gerçekleştirdi..

Yine çok güzel ve muhteşemdi.Gelecek sene daha güzel bir şenlik yapılacağını ve köyün akmayan sularını akıtmaya çalışan canla başla çalışan muhtarımıza gerçekten çok destek ve imkanlar sağlamalıyız. Tekrar Esençay Kasabası olabilmesi için…

Esençay’lı şair olarak davet edilmem çok mutlu etti. Amasyaşat Başkanı olarak “Amasya Sevdası Tanıtım,Turizm Kültür Sanat Eseri Proje” çalışmamı değerli hemşehrilerimle paylaşmak ve imza günü yapmak, şiiri sergisi açmak o atmosferi solumak muhteşemdi. Gerçekten ilgi yoğunluğu vardı. İlk imzalı eserimizi değerli muhtarımız edindi.

Konuşma yapan Taşova Kaymakamı Sn. Engin UYSAL “ Muhtarımızı kutlarken; dilerim tekrar kasabanıza yeniden kavuşursunuz dedi…çocuklarımızın birer birey olarak çok güzel yetiştirmemiz gerektiğini bu yolun eğitimden geçtiğini” belirtti. Konuşmasından sonra plaket takdimi yapıldı. Sn. Taşova Kaymakamımızın imza kalemi armağanı ve Amasya Sevdası eserimizle armağanlaştık. Benim için unutulmaz anı oldu. Taşova İlçe Emniyet Mürdürümüz de beraberindeydi. Taşovalı Genç İş adamlarımızdan Özgür Mobilya sahibi Sn. Ali Rıza AĞIŞ kimsesiz ve fakir olan Taşovalı öğrencilerimize burs verdiklerini belirtiler. Eserimizden edinen Sn. AĞIŞ’a çok teşekkür ederiz. Amasya Sevdası 3. baskısına da desteklerini beklediğimizi söyledik…

Yayla Şenliklerinin özellikleri bellidir.

Tanışmalar hasret gidermeler, dostlukları güçlendirmeler, yarışmalar ödüller, çekilişler.. Ve daha süper bir Esençay oluşturmak..

Şenlikler kapsamında gün boyu Yöresel sanatçılarımız birbirinden güzel türküleriyle coştu şenlikçiler. Halaylar çekildi oyunlar oynandı. Akrabalar arkadaşlar köy halkı birbiriyle bayram havasını Şahin Yaylası muhteşemliğinde yaşadı..

Köy halkı ve konuklar Gelecek seneye buluşmak üzere sağlık, huzur ve mutluluklar dilediler..Muhtar ile azalarına Esençaylılar Danışma Meclisine Öğretmenlere ve İmama bu büyük birliktelik organizasyonu için teşekkür ettiler..

Etkinliklere; Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri AMASYA SEVDASI ile ÖZEL DAVETLİ olarak katılmaktan,

ŞİİR SERGİSİ açmaktan,

İMZA GÜNÜ düzenlemekten ve

ESENÇAYLILAR AMASYALILAR muhteşemliğini hemşeri özlemlerimle paylaşmaktan büyük mutluluk duydum..

3.Baskı hazırlıkları yapılan Amasya Sevdası / Müzeyyen Keskin isimli tanıtım turizm kültür sanat eserimle, sergimi bizzat ziyaret ederek ilgilenen Taşova Kaymakamımız Engin Uysal nezdinde; tüm şenlikçilere, Esençaylılar ile Amasya Sevdası dostlarına teşekkür ediyorum..

Süper konukseverlilik örneği sergileyen Esençaylılar Muhtarını, Eşini, ekibini ve Ceddimize dualarımızı gönderen Esençay Camii İmam Hatibini gönülden tebrik ediyorum..

Etkinlikleri başından sonuna takip eden medya mensubu Hikmet Okuyar ile yayın ekibine ve Amasyalı Medya Temsilcileri ile Ulusal Medya Temsilcilerine Amasya Sevdası / Müzeyyen Keskin projesi duyarlılığımla Şahin Yaylası / Müzeyyen Keskin Deyişimle teşekkür ediyorum..

…..

ŞAHİN YAYLASI.. / Müzeyyen KESKİN

*
Çıktım yükseklere gezdim dolandım..
Cennetin yanısın, Şahin Yaylası.
Uyku tutmaz heri, hazza bulandım..
Gözümün önüsün, Şahin Yaylası

*
Obaların çiçek çiçek süslenmiş,
Yüce Rabbin nimetiyle beslenmiş,
Şairlerin ilham alıp, seslenmiş..
Aşkların canısın, Şahin Yaylası.

*
Bir nağme akınca, bülbül deyişten,
Güldanem seninle, çıkınca baştan,
Destanlar yakınca, Gizemli düşten..
Şebingül tanısın, Şahin Yaylası.

*
Muhteşemliğinle aklımı aldın..
Yeni sevdalarla ateşe saldın.
Soğuk sularınla, serinlik oldun..
Gönlümde anısın, Şahin Yaylası.

*
Cennetin yansın, Şahin Yaylası.
Gözümün önüsün, Şahin Yaylası.
Aşkların canısın, Şahin Yaylası.
Şebingül tanısın, Şahin Yaylası.
Gönlümde anısın, Şahin Yaylası.

*
Müzeyyen KESKİN / ESENÇAY
AMASYAŞAT Başkanı
Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı
*
Müzeyyen KESKiN
AMASYAŞAT Başkanı

10523980_1443792525909396_4010957408529904021_n 10547510_1443793649242617_8261574478247257590_n

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.